Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
46038

Ods nav vainīgs!
Apskatīt komentārus (0)


18.06.2014


Amerikāņu zinātnieki no Kalifornijas štata Losandželosas universitātes ir prezentējuši sava jaunā pētījuma rezultātus. Tā gaitā speciālisti pētīja iespēju, ka odi varētu pārnēsāt hepatītu ierosinātāju vīrusus.
Pēdējā laikā būtiski pieaugusi zinātniskā interese par B un C vīrusu hepatītu dabas izpēti. Amerikāņu pētnieku darbs kļuva par šī kursa loģisku turpinājumu.
Ir zināms, ka dažādu sugu odi, tādi kā anopheles, aziātu tīģerods, Aedes dzimtes odi un citi, spēj pārnēsāt dažādu infekcijas slimību ierosinātājus, piemēram – malārijas, Rietumnīlas drudža, dzeltenā drudža, čikungunja drudža, pie kam lielākā daļa tādu slimību cilvēkam ir nāvējoši bīstamas. Zinātnieki izvirzīja pieņēmumu, ka mērenajā joslā inficēties ar hepatītu no oda kodiena varētu būt tik pat viegli, kā tropu apstākļos inficēties ar malāriju.
Taču, lai gan viegli iedomāties, ka ods, piesūcies ar hepatīta vīrusu inficēta cilvēka asiņu, var apsēsties uz jauna upura ādas un to inficēt – patiesībā inficēties ir praktiski neiespējami. Zinātnieki noskaidroja, ka pastāv faktori, kas traucē dzēlējodiem pārnēsāt hepatītu.
Pēc speciālistu teiktā, odi, sadzērušies viena cilvēka asinis nemeklē jaunu upuri, bet tūlīt pat dodas atpūsties, ka tas nepieciešams kukaiņiem, lai uzsūktos barības vielas. Bez tam odu mutes aparāts ir izveidots tā, ka kukaiņi vienmēr ievada upurim tikai savas siekalas, taču hepatīta vīrusi dzīvo tikai vai nu asinīs vai aknu audos.
„Pat ja ods ir „sasūcies” inficēta cilvēka asinis, kukaiņa siekalās vīruss ļoti ātri iet bojā. Hepatītu vīrusi neizdzīvo arī oda gremošanas orgānos – viņi tur nevar atrast sev, lai vairotos, tik nepieciešamos hepatocītus, aknu šūnas tā iemesla dēļ, ka odiem vienkārši nav aknu”, - secināja mediķi.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA