Noderīga informācija un raksti

Praktiskās vadlīnijas HIV testa veikšanai šeit>>> /PDF fails/


                          Kā pārvarēt bailes no testēšanas uz HIV?

Testēšana uz HIV – tas vienmēr ir stress. Pat ja jūs esat gandrīz pārliecināts, ka jums nav HIV, zemapziņā vienalga var rasties bažas. Ja testēšana uz HIV ir gaidāma pēc kādas bīstamas situācijas, izlemt par to ir daudzkārt sarežģītāk.

  

Pagātni neizmainīsi
Sākumā ir vērts labi pārdomāt, kas slēpjas aiz jūsu bailēm. Visticamāk, ka jūs baidāties, ka testa rezultāts tik tiešām izrādīsies pozitīvs, bet tas mainīs visu jūsu dzīvi. Jūsu bailes ir saprotamas, jo HIV – tas ir BRIESMĪGI. Taču, ja jūs JAU esat inficējies, tad nav iespējams neko mainīt! Atcerieties un pasakiet sev, kāds šodien datums un cik ir pulkstenis, bet pēc tam atcerieties, kad jūs nokļuvāt bīstamā situācijā – kāda mēneša, kurā datumā. Tā jūs varēsiet labāk apzināties, ka NAV IESPĒJAMS atgriezties pagātnē un mainīt tajā kaut ko arī NAV IESPĒJAMS. Tas jau ir pagājis. Tā kā, ja infekcija tik tiešām ir nokļuvusi jūsu asinīs, jau nav svarīgi, vai jūs pārbaudīsieties, vai nē. Process ir palaists, un tas iet savu ceļu. Un, ja tas ir noticis, vajadzēs atzīt šo faktu un mainīt savu dzīvi un savus plānus.
Vainas sajūta
Nav vērts koncentrēties uz vainas sajūtu – ja jūs būtu zinājuši visu, ko zināt tagad, jūs nebūtu tā rīkojušies. Taču tad, PAGĀTNĒ, jūs bijāt citādi un nezinājāt. Lai cik bēdīgi tas nebūtu, taču jūs nespējat mainīt pagātni. Labāk apzināties savas kļūdas un saprast, ko jūs izdarījāt nepareizi.
Dzīve ar HIV
Padomājiet par tiem cilvēkiem, kas ir spējuši pielāgoties jaunajai dzīvei, tām nepatikšanām un slodzei, kas rodas saņemot diagnozi „HIV infekcija” – tā ir viena no hroniskām saslimšanām. To nevar izārstēt, taču tagad medicīna ir gājusi uz priekšu un HIV ir pārstājis būt par nāves spriedumu. Cilvēki ar HIV var dzīvot ILGI. Pārdomājiet, ko jums nozīmē „ilgi” – ko jūs dzīvē vēl gribētu paspēt izdarīt? Nav skaidri zināms, kurš nodzīvos ilgāk – tas, kurš ir pilnīgi vesels, vai cilvēks ar pozitīvu HIV statusu. Nav iespējams paredzēt nākotni, nav zināms, kas būs rīt un kas būs pēc desmit minūtēm.
HIV ārstēšana
Pēc iespējas ātrāka HIV infekcijas noteikšana palielina veiksmīgas ārstēšanas iespējamību. Tas, savukārt, palīdzēs saglabāt veselību un labu pašsajūtu.
Bērna veselība
Sievietēm-grūtniecēm obligāti jāpārbaudās uz HIV. Savlaicīga infekcijas konstatēšana ļaus ātri uzsākt ārstēšanu, kas ļaus desmit reizes samazināt bērna inficēšanas risku!
Rūpes par tuviniekiem
Ja jums ir tuvi cilvēki, atsakieties no sava egoisma un padomājiet par viņiem – ja jūs nepārbaudīsieties uz HIV, jūs variet radīt viņiem inficēšanās draudus ar HIV infekciju. Viņi taču nav ne pie kā vainīgi, kāpēc viņiem būtu jāriskē?
Bez testa tik un tā neuzzināt
Varbūt viss nemaz nav tik slikti, un jūs nemaz neesat slimi – ar HIV nemaz nav tik vienkārši inficēties, tas ne vienmēr notiek pat ļoti bīstamās situācijās. Galu galā bez testa vienalga nav iespējams uzzināt, vai jums ir HIV, vai nav. Lai ko jūs arī nejustu, kādus slimības simptomus sev neatrastu, par ko arī nelasītu – tie visi ir tikai jūsu minējumi. Neeksistē specifiski HIV simptomi!
Beigas neskaidrībai
Pārbaudīties uz HIV – tā ir iespēja izbeigt savas bailes un neskaidrību. AIDOfobija var kļūt par ļoti nopietnu psiholoģisku traucējumu, kas spēj novest jūs līdz suicīdam. Kāpēc vilkt garumā psiholoģiskās mocības un ciest no, iespējams, neeksistējošām briesmām. Varbūt šī pieredze palīdzēs jums citādi paskatīties uz savu dzīvi un piespiedīs mainīt to uz labāku pusi.

  

Eksprestestu uz HIV anonīmi un bez maksas varat veikt (telefonus skatieties saitēs http://apvienibahiv.lv/kur-testeties-uz-hiv vai  http://apvienibahiv.lv/noderiga-informacija/profilakse):
>>Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" sociālajā centrā "Gaiziņš", Rīgā, Gaiziņa iela 7
>>SPKC HIV/AIDS konsultāciju kabinetā Rīgā, Klijānu ielā 7 (ieeja no Mazās Klijānu ielas)
>>Biedrībā „DIA+LOGS” Rīgā, Dzirnavu ielā 135 (ieeja no Satekles ielas)
>>Rīgā, Biedrības "DIA+LOGS" mobilajā vienībā
>>Bauskā, Atkarību profilakses centrs, Dārza ielā 12B

>>Jēkabpilī, Zema sliekšņa centrā, Brīvības ielā 45
>>Jelgavā, Atkarību profilakses centrā, Stacijas ielā 13
>>Jūrmalā, Atkarību profilakses centrā, Nometņu ielā 2A
>>Kuldīgā, Atkarību konsultāciju punktā, Liepājas ielā 8
>>Liepājā, Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā, Flotes ielā 7
>>Ogrē, HIV profilakses punkts, Mālkalnes prospektā 30
>>Olainē, HIV profilakses punktā, Zemgales ielā 57
>>Talsu novadā, Atkarību konsultāciju punktā, Laidzes pagastā, „Zvirgzdu pansijā”
>>Mērsragā, HIV profilakses punktā HPP, Lielā ielā 53

Gaismas iela 19 k-8, 201, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv