Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 

18.10.2018
vārda dienas: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
NVD nosauc sava darbinieka sniegto informāciju par nepatiesu (0) 
2018-10-18

Šī gada sešos mēnešos zāļu ražotājiem piestādīto rēķinu apjoms ir 9 miljoni eiro. Rēķinus izraksta reizi ceturksnī, ņemot vērā aptiekās faktiski izsniegto zāļu apjomu, apmaksa no zāļu ražotāju puses netiek kavēta. Šo līdzekļu atgūšanas laiks neietekmē pacientu ārstēšanu, t.i. valsts kompensējamo zāļu budžetā tādējādi netiek radīti papildu finanšu līdzekļi, kurus varētu novirzīt, piemēram, lielāka pacientu skaita ārstēšanai vai citu slimību diagnožu pacientu ārstēšanai.
Lasīt vairāk ...


Pilnveidos reģistru (0) 
2018-10-18

Esošais HIV/AIDS gadījumu valsts reģistrs izveidots 1994. gadā, un tas nesatur daudzus nozīmīgus epidemioloģiskos un klīniskos datus, kas nepieciešami informācijas apkopošanai un analīzei. Reģistra pilnveide ir viens no būtiskiem instrumentiem, kas palīdz uzraudzīt un ierobežot HIV/AIDS izplatību Latvijā.
Lasīt vairāk ...


Zinātnieki cer (0) 
2018-10-18

Jaunais paņēmiens, lai "izvilinātu" HIV no slēptajiem rezervuāriem ar nabas un kaulu smadzeņu cilmes šūnu transplantēšanu, sešiem pacientiem izrādījās efektīvs.
Lasīt vairāk ...


C hepatīts – zāles ir (0) 
2018-10-18

C hepatīta piemērs demonstrē medicīnas zinātnes panākumus – ilgus gadus to uzskatīja par neārstējamu slimību. Ārstam praktiski bija tikai novērotāja un atbalstošās terapijas nozīmētāja loma. Bet tagad ir jaunākās paaudzes zāles un to kombinācijas. Individuāla pieeja ļauj lielākajam vairumam slimnieku sasniegt pozitīvus rezultātus.
Lasīt vairāk ...