AKTUALITĀTES
   
63776

Atbildam uz jautājumu par medicīnisko karti
Apskatīt komentārus (0)


06.02.2016


Pacientu medicīniskās kartes ir ārstniecības iestāžu īpašums, tomēr atbilstoši Pacientu tiesību likumam pacientam ir tiesības pieprasīt un saņemt savas medicīniskās dokumentācijas izrakstus. Ārstniecības iestādei ir jānodrošina izrakstu, norakstu un kopiju sagatavošana triju darba dienu laikā no attiecīgā pieprasījuma iesniegšanas dienas.  
Izrakstus un norakstus no savas pacienta ambulatorās kartes pacientam ne biežāk kā divas reizes gadā ir tiesības saņemt bez maksas. Citos gadījumos pacientam ir tiesības pieprasīt un saņemt izrakstus, norakstus un kopijas atbilstoši ārstniecības iestādē apstiprinātajam cenrādim.
Pacientam, mainot ģimenes ārstu, ģimenes ārsts nodod pacienta izraudzītajam ģimenes ārstam pilnīgus medicīniskos ierakstus par attiecīgo pacientu. Ņemot vērā to, ka ģimenes ārstam jānodrošina medicīnisko ierakstu, kas veikti ambulatorā pacienta medicīniskajā kartē, glabāšana 75 gadus pēc pēdējā veiktā ieraksta, mainot ģimenes ārstu, nevar tikt izsniegti medicīniskās dokumentācijas oriģināli. Līdz ar to ģimenes ārsts pēc pacienta vai pacienta izraudzītā ģimenes ārsta pieprasījuma sniedz pilnīgu medicīnisko informāciju par pacientu, izsniedzot izrakstu no ambulatorā pacienta medicīniskās kartes vai pacienta ambulatorās medicīniskās kartes kopiju, vai citā, abām pusēm pieņemamā, veidā.
Avots: VM | http://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/pacienta_mediciniska_dokumentacija |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv