AKTUALITĀTES
   
63857

HIV apdraud katru Igaunijas iedzīvotāju, viņa partneri un draugus, kā arī tūristus
Apskatīt komentārus (0)


09.02.2016


Rietumu valstu vēstnieki pauduši satraukumu par HIV/AIDS epidēmiju Igaunijā.
Lielbritānijas, Somijas un ASV vēstnieki vērsās pie Igaunijas parlamenta konstitucionālās komisijas ar kopīgu aicinājumu, kurā lūdza atzīt HIV epidēmijas esamību valstī un izveidot speciālu komisiju šīs problēmas risināšanai.
Kā norādīts aicinājumā, situācija ar HIV Igaunijā "izraisa dziļu satraukumu", rakstīts laikraksta Postimees portālā.
Sūtņi norāda, ka "saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas standartiem, situācija Igaunijā ir klasificējama kā epidēmija, kas apdraud daudzas iedzīvotāju grupas". 
Viņi atzīmē, ka slimība vispirms izplatījusies starp injicējošajiem narkomāniem, taču 2014. gadā tie sastādīja tikai 23% no kopējā inficēto skaita, bet aptuveni puse bija inficējusies heteroseksuālo kontaktu ceļā.
Ja notiks šāda slimības izplatība, tā apdraudēs katru Igaunijas iedzīvotāju, viņu partnerus, draugus, kā arī tūristus, uzskata sūtņi.
"Mūsu valdības ir stingri noskaņotas uz sadarbību un praktisku atbalstu Igaunijai, lai risinātu šo sāpīgo humanitāro problēmu," uzsvēra diplomāti. 
Vēstnieki paziņojuši, ka ir nepieciešama speciāla komisija cīņai ar HIV/AIDS un aicināja šo komisiju sadarboties, lai Igaunijas valsts un ārvalstu sponsoru palīdzība tiktu izmantota "maksimāli efektīvi".
Šādas komisijas izveide kļūtu par spēcīgu politisku signālu, kas liecinātu, ka cīņa ar HIV/AIDS ir valsts, veselības aprūpes un sociālās sistēmas, parlamenta un valdības prioritāte, akcentēja diplomāti.
"Publiska atzīšana – tas jau ir svarīgs solis, lai slimību ņemtu kontrolē," viņi atzīmēja, solot komisijai sniegt palīdzību, tajā skaitā – ekspertu.
Šajā gadā līdz 22. janvārim Igaunijā HIV diagnosticēts jau 15 cilvēkiem, bet AIDS atklāts vienam. Pērn Igaunijā bija reģistrēti 270 HIV un 19 AIDS gadījumu. Bet visā novērošanas laikā Igaunijā konstatēti 9278 inficēšanās gadījumi ar HIV, tajā skaitā 454 AIDS gadījumu. 

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv