∙ Baltic Positive Network ∙
∙ Балтийское Позитивное Содружество ∙
       ∙ Baltimaade Positiivne Ühendus ∙ 
         ∙ Baltijas Pozitīvā Sadraudzība ∙
       ∙ Baltijos Pozityvus Susivienijimas ∙

 

 

Протокол о намерениях Балтийского Позитивного Содружества, 04.04.2007 здесь>>>
Protocol of Intention of the Baltic Positive Network, April 04, 2007 here>>>

О Балтийском Позитивном Содружестве здесь>>>
What is the Baltic Positive Network? here>>>

 

Решения рабочей встречи в Таллинне, 26.05.2007 здесь>>>

 

Сообщение для прессы o XIII саммите в Пярну, 22-24.08.2008 здесь>>>
Preses paziņojums par XIII sammitu Pērnavā, 22-24.08.2008 šeit>>>

 

Позиционное письмо Балтийского Позитивного Содружества, 30.08.2009 здесь>>> 
Position Paper of the Baltic Positive Network, August 30, 2009 here>>>
Baltijas Pozitīvās Sadraudzības Pozīcijas vēstule, 30.08.2009 
šeit>>>

Latvia mediocre for HIV care and support, says new EU Index, October 13, 2009 here>>>

Call on the Government of Lithuania to ensure monitoring of HIV patients according to European standards, EATG, June 30, 2010 here>>>

Протокол XIV Cаммита Балтийского Позитивного Содружества, 28 - 31 августа 2009 года здесь>>>
 

 

BPN letter on relieving the requirements of the EU AIDS grants for the Baltic AIDS NGOs, April 19, 2010 see here>>>

 

Par Baltijas Pozitīvo Sadraudzību
„Baltijas pozitīvā sadraudzība” sevi pozicionē kā tīklu, organizāciju un grupu apvienību/koalīciju, kas strādā, lai apzināti iekļautu lēmumu pieņemšanā un darbā tos, kam ir HIV.
1993. gadā tika izveidots neformāls Baltijas grupu tīkls, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem ir HIV/AIDS. Tas bija pirmais šāds tīkls Austrumeiropas teritorijā, kas vēlāk tika reorganizēts un pārtapa par „Baltijas pozitīvo sadraudzību” – neformālu organizāciju, kurā 2007. gada 4. aprīlī apvienojās piecas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas nevalstiskās organizācijas: Igauņu tīkls cilvēkiem, kuriem ir HIV (Eesti HIV-positiivsete Vorgustik,
www.ehpv.ee), apvienība ESPO (ESPO Uhing, www.espo.ee), biedrība AGIHAS (biedrība „Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem”, www.ltn.lv/~agihas), biedrība „Apvienība HIV.LV”, www.apvienibahiv.lv), asociācija „Pozitīva dzīve” (asociācija „Visuomenine organizacija Pozityvus Gyvenimas”, www.stophiv.lt).
Apvienības „Baltijas pozitīvā sadraudzība” galvenais uzdevums ir ievērojami kāpināt HIV/AIDS nevalstisko organizāciju lomu Baltijas valstīs un paaugstināt to autoritāti valstu valdības acīs. Apvienībai ir jāizstrādā vienota pieeja, kā veidot attiecības ar valsti, ņemot vērā katras valsts īpatnības, un jāizveido politiskā atbalsta sistēma, risinot HIV inficēto cilvēku dzīves problemātiskus jautājumus. Apvienības galvenie mērķi ir: mobilizēt un aktivizēt to Baltijas valstu sabiedrības daļu, kas ir inficējušies ar HIV; koordinēt darbību profilakses, ārstēšanas, aprūpes un atbalsta jomā; izpētīt situāciju un panākt HIV inficēto dzīves kvalitātes uzlabošanos; izstrādāt stratēģiju un kopīgas darbības plānus, lai iegūtu universālu pieeju HIV/AIDS ārstēšanai.
Augstākais „Baltijas pozitīvās sadraudzības” orgāns ir valstu pārstāvju ikgadējā Kopīgā sapulce. Apvienības prezidēšana tiek deleģēta visām valstīm pēc kārtas un ilgst vienu kalendāro gadu. Apvienības priekšsēdētāju izvēlas prezidējošā valsts, viņam ir jāprezentē Apvienība un jārisina operatīvi uzdevumi.
Apvienība ir atvērta jaunu organizāciju uzņemšanai.

Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv