Cietumu ziņas

Ar informāciju – pret HIV cietumos
22.01.2020

("Baltijas HIV asociācijas" ziņu lapa Nr.6) Nonākot nebrīvē, katram ieslodzītajam tiek piedāvāts veikt HIV testu, tam piekrīt un HIV testu veic gandrīz visi (98%) ieslodzītie. Taču no visiem zināmajiem ar HIV inficētajiem ieslodzītajiem ārstējas tikai nedaudz vairāk kā 60%. Biedrība "Baltijas HIV asociācija" 2019. gadā uzsāka izglītojošu darbu 9 ieslodzījumu vietās.

Lasīt vairāk ...


IeVP publiskais pārskats: slimības
08.08.2019

2018. gadā ieslodzījuma vietās pārsvarā tika reģistrētas trīs infekcijas slimības: tuberkuloze, HIV/AIDS un Hronisks C hepatīts. Gada laikā ieslodzītie tika novēroti un ārstēti tuberkulozes dēļ – 38 gadījumos, HIV - 555, AIDS – 279. Nāves slimības dēļ medicīniskie cēloņi bija AIDS, gripa un tās komplikācijas, citas hroniskās slimības. Metadona terapiju gada laikā saņēma 98 ieslodzītie.

Lasīt vairāk ...


Semināri probācijas dienestā un ieslodzījuma vietās
03.05.2019

Lai uzlabotu Valsts probācijas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieku zināšanas par HIV, šīs infekcijas slimības profilaksi, ārstēšanu un prasmes darbā ar HIV pozitīviem cilvēkiem, probācijas dienestā un ieslodzījuma vietās notiks semināru cikls par HIV tematiku, kurā lekcijas nodrošinās biedrība «Baltijas HIV asociācija», piedaloties arī SPKC un LIC speciālistiem.

Lasīt vairāk ...


Apsveicam kolēģus!
25.03.2019

22. martā Rīgā svinīgajā ceremonijā apbalvoti ikgadējā konkursa “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2018” uzvarētāji. Sirsnīgi apsveicam mūsu kolēģus Ilonu Ceicāni un Agri Veidemani!

Lasīt vairāk ...


Поздравляем коллег!
25.03.2019

22-го марта в Риге на торжественной церемонии были награждены победители ежегодного конкурса «Лучший социальный работник в Латвии - 2018». Сердечно поздравляем наших коллег Илону Цейцане и Агриса Вейдеманиса!

Lasīt vairāk ...


Депутат похвалил 12.02.2019

Председатель парламентской Подкомиссии общественного здоровья, депутат Виталий Орлов: «... Произошел очень большой прогресс в местах заключения. И как человек, который работает в парламенте уже не первый созыв, я могу сказать, что, во-первых, я давно не получал жалоб именно на медицинское обслуживание. Там пишут, что кто-то недоволен каким-то решением суда — это практика, которая была, есть и будет, но нет жалоб на медицинское обслуживание.»Apņemšanās 11.02.2019

Ieslodzījuma vietu pārvaldes Medicīnas daļas vadītāja Irēna Rimša: «Ieslodzījuma vietām saistībā ar C hepatīta un arī citu infekcijas slimību ārstēšanu ir lieli mērķi un uzstādījumi, tostarp ir iecere veidot pilotprojektu, lai nodrošinātu, ka cietumu pamet vesels cilvēks.»Līdzgaitniecība 05.02.2019

Līdzgaitniecība ir process, kurā brīvprātīgais ar savu iedrošinājumu un padomu sniedz atbalstu notiesātai personai. Līdzgaitniecība ir ilgtermiņa darbs, kas notiek regulāri tiekoties ar aizbilstamo. Līdzgaitnieku darbs palīdz atsvērt negatīvi ietekmējošu draugu un paziņu ietekmi, sniedz pozitīvu uzvedības piemēru, kā arī stiprina likumpārkāpēja spējas dzīvot sabiedrībā, nepārkāpjot likumu. Brīvprātīgais līdzgaitnieks var būt nozīmīgs atbalsts notiesātajām, palīdzot risināt dažādus praktiskus jautājumus.Явная дискриминация, прикрываемая мнимой заботой о гражданах
05.07.2018

Депутаты Госдумы России в ходе заседания отклонили принятый ранее в первом чтении правительственный законопроект о снятии запрета на передвижение без конвоя или сопровождения за пределами исправительных учреждений и на выезд за пределы исправительных учреждений осужденных, инфицированных ВИЧ, отбывающих наказание в местах лишения свободы. По информации, представленной Минздравом, медицинских и эпидемиологических обоснований запрет на выезд за пределы исправительных учреждений ВИЧ-инфицированных осужденных не имеет.

Lasīt vairāk ...


Медицина тюремная
23.04.2018

Вирус иммунодефицита человека в тюрьмах Латвии в 50 раз более распространен, чем на свободе. Всего с этим диагнозом 325 заключенных. Тестирование на ВИЧ прошли 98% заключенных, оно является добровольным, если нет клинических признаков иммунодефицита.

Lasīt vairāk ...


Lediņi
15.03.2018

Atbrīvoties no atkarības nav viegli, jo jāmaina domāšanas modelis un problēmām jāpaskatās acīs. Atkarība skar ne tikai pašu atkarīgo, bet arī līdzcilvēkus. Dāvids Sīlis ir resocializācijas centra «Lediņi» saimnieks. Pats pirms sešiem gadiem ārstējies no narkotiku un alkohola atkarības, un tas ir galvenais iemesls, kādēļ tagad viņa misija ir palīdzēt citiem.

Lasīt vairāk ...


ПБК: о своевременной профилактике рецидивов
20.02.2018

По данным Управления мест заключения большая часть бывших заключенных возвращаются обратно в тюрьмы из-за недостаточной поддержки государства и общества. Для предотвращения рецидивов Латвии теперь доступны более 4-х с половиной миллионов евро.

Lasīt vairāk ...


Par veselības aprūpes organizāciju un finansējumu ieslodzījuma vietās
19.11.2017

Informatīvais ziņojums sagatavots, izpildot Ministru kabineta doto uzdevumu Veselības ministrijai kopīgi ar Tieslietu ministriju sagatavot un Veselības ministram iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par veselības aprūpes organizāciju un finansējumu ieslodzījuma vietās.

Lasīt vairāk ...


Grozījumi Ministru kabineta noteikumos
07.01.2017

Lai novērstu HIV infekcijas transmisijas risku no mātes bērnam, no 1. aprīļa valsts nodrošinās piena maisījumus zīdaiņiem līdz viena gada vecumam HIV inficētām mātēm. Ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem ārstiem apstiprinātas tiesības nosūtīt ieslodzījuma vietās esošās personas uz nepieciešamajiem izmeklējumiem ļaundabīgo audzēju primārai diagnostikai paātrinātā kārtībā.

Lasīt vairāk ...


Atklās Atkarīgo centru Olaines cietumā
24.09.2016

5. oktobrī tiks atklāts Atkarīgo centrs Olaines cietumā, kas uzbūvēts, lai nodrošinātu narkotisko un psihotropo vielu atkarīgo personu pilnvērtīgu iesaistīšanu resocializācijas pasākumos.

Lasīt vairāk ...


Slēgs Vecumnieku cietumu
20.09.2016

Ieslodzījuma vietu pārvalde uzskata par lietderīgu ar 2017. gada 1. janvāri likvidēt Vecumnieku cietumu, bet ietaupītos valsts budžeta līdzekļus novirzīt jaunā Atkarīgo centra ēku uzturēšanai, komunālajiem maksājumiem un algu izmaksām.

Lasīt vairāk ...


Cietumi: HIV, C hepatīts, tuberkuloze 29.07.2016

Ieslodzījuma apstākļu uzlabošana nostiprinot HIV, HCV, TB un ļaunuma mazināšanas pasākumu monitoringu Latvija (veselības aprūpes sadaļa) | Autore: Solvita Olsena, Dr.iur., MD, Latvijas Universitāte, Medicīnas fakultāte | © Latvijas Cilvēktiesību centrs | http://cilvektiesibas.org.lvВ тюрьмах Австрии раздают презервативы и смазку
01.07.2016

Заключенные 27 австрийских тюрем начали получать пакеты с презервативами, лубрикантами и брошюрой по практике безопасного секса вместе с зубной щеткой и зубной пастой.

Lasīt vairāk ...


Olaines cietuma slimnīca
22.05.2016

Logi ar restēm, slēgtas durvis, apsargi. Tā ir Olaines cietuma slimnīca, kurā veselību atgūst ieslodzītie. Slimnīcai ir vairāki stāvi, taču...

Lasīt vairāk ...


Atkarību mazināšanai ir nepieciešams steidzams risinājums
24.04.2016

Šogad darbību sāks Atkarīgo centrs, kurš atradīsies Olaines cietumā, un tiks izstrādātas programmas darbam ar atkarīgajiem.

Lasīt vairāk ...

Pēc datuma
2020 (1)   
 -- Janvāris (1)   
2019 (7)   
 -- Augusts (1)   
 -- Maijs (1)   
 -- Marts (2)   
 -- Februāris (3)   
2018 (4)   
 -- Jūlijs (1)   
 -- Aprīlis (1)   
 -- Marts (1)   
 -- Februāris (1)   
2017 (2)   
 -- Novembris (1)   
 -- Janvāris (1)   
2016 (6)   
 -- Septembris (2)   
 -- Jūlijs (2)   
 -- Maijs (1)   
 -- Aprīlis (1)   
2015 (8)   
 -- Oktobris (1)   
 -- Septembris (2)   
 -- Augusts (1)   
 -- Jūlijs (1)   
 -- Jūnijs (1)   
 -- Aprīlis (2)   
2014 (7)   
 -- Decembris (1)   
 -- Augusts (1)   
 -- Jūnijs (1)   
 -- Marts (1)   
 -- Februāris (2)   
 -- Janvāris (1)   
2013 (10)   
 -- Decembris (1)   
 -- Novembris (2)   
 -- Oktobris (2)   
 -- Augusts (1)   
 -- Jūnijs (1)   
 -- Aprīlis (1)   
 -- Marts (2)   
2012 (22)   
 -- Novembris (1)   
 -- Oktobris (1)   
 -- Septembris (1)   
 -- Augusts (1)   
 -- Jūlijs (1)   
 -- Jūnijs (2)   
 -- Maijs (4)   
 -- Aprīlis (4)   
 -- Marts (7)   
Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv