AKTUALITĀTES
   
102195

ARVT genderiskā nevienlīdzība
Apskatīt komentārus (0)


25.09.2018


Rakstu pilnā apjomā krievu valodā lasiet saitē https://life4me.plus/ru/news/pri-razrabotke-preparatov-dlya-lecheniya-vich-infektsii-sleduet-uchityivat-zhenskuyu-fiziologiyu/ 
Pašlaik tirgū piedāvā antiretrovīrusu preparātus, kuru iedarbības efektivitāte nereti atšķiras vīriešiem un sievietēm. Šī atšķirība var sasniegt pat 27% vīriešu labā. Pastāv arī nevienlīdzība medikamentu pieejamības ziņā. Piemēram, ne visām sievietēm atšķirībā no vīriešiem ir pietiekami naudas, lai iegādātos preparātu emtricitabīns/tenofovīrs, ko izmanto HIV pirmskontaktu profilaksei. Lieta tāda, ka tenofovīra koncentrācija vīriešu kolorektālajos audos ir daudz lielāka nekā sieviešu vaginālajos audos. Ja vīriešiem ir pietiekami, preparātus uzņemot divas trīs reizes nedēļā, tad sievietēm, lai sasniegtu tādu pašu efektu, profilaktiskais preparāts jālieto katru dienu.
Tāpat pastāv antiretrovīrusu terapijas blakņu genderiskā nevienlīdzība. Tas izskaidrojams ar to, ka vairums HIV preparātu galvenokārt tiek testēti uz vīriešiem. Sieviešu fizioloģija, kas nereti vairāk pakļauta negatīvām reakcijām, ne vienmēr tiek ņemta vērā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv