AKTUALITĀTES
   
104609

Vienaldzība arī var ievainot un nogalināt
Apskatīt komentārus (0)


03.02.2019


Romas pāvests vizītes laikā Panamā, kur atradās pēc valsts galvas uzaicinājuma, lai piedalītos Starptautiskā jaunatnes dienā, izteica atbalstu cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV. Pēc liturģijas pāvests Francisks apmeklēja baznīcas patversmi cilvēkiem ar HIV.
“Vienaldzība arī var ievainot un nogalināt – vienu nožēlojamu grašu dēļ, citu bailēs kļūt “nožēlojamam”,”uzsvēra pāvests Francisks un kā piemēru minēja “žēlsirdīgo samārieti”, kurš palīdzēja nelaimē nonākušam jūdu ceļotājam. Viņš atgādināja, ka pēc Kristus vārdiem, tuvākais, kam baznīca aicināta izrādīt mīlestību, ir nevis abstrakta persona, bet vienmēr tas ir konkrēts, reāls cilvēks, kam nepieciešama reāla palīdzība, tas ir cilvēks, kura vajadzības un bēdas nevajadzētu ignorēt, lai kādas tās būtu.
“Daudzi cilvēki, kuriem mēs šeit palīdzam, bija ģimenes atraidīti, dzīvoja uz ielas, bet šeit viņi saņem kristiešu palīdzību, uz ko ir aicināta baznīca,” Romas pāvesta teikto papildināja patversmes direktors garīdznieks Domingo Eskobars.
Pēc UNAIDS datiem, patlaban Panamā dzīvo aptuveni 25 000 cilvēku ar HIV, kas ir 0,7% valsts iedzīvotāju. Diagnostikas un ārstēšanas kaskāde - 70-60-70.
*****************
Source: Associated Press | «Pope seeks peace in Venezuela crisis but doesn’t pick sides» | https://bit.ly/2WKDy0y |
<... After Mass, Francis visited a church-run home for people infected with HIV, sending a strong message of acceptance in Panama, where AIDS carries a stigma.
“Many of the people we help here have been rejected by their families, by people in the street,” said the Rev. Domingo Escobar, director of the Casa Hogar El Buen Samaritano. “But here they receive Christian help, as the church wants.”
Using the parable of the Good Samaritan, who tended to a stranger in need, Francis called for an end to the indifference that society treats the poor and the sick.
“For indifference can also wound and kill. Some for a few miserable coins, others for fear of becoming unclean,” he said. “The Good Samaritan, whether in the parable or in all of your homes, shows us that our neighbor is first of all a person, someone with a real, particular face, not something to avoid or ignore, whatever his or her situation may be.” ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv