AKTUALITĀTES
   
106707

Par HIV sarunu festivālā "Lampa" Cēsīs
Apskatīt komentārus (0)


03.06.2019


Lomu spēļu darbnīca "Es kā Tu, Tu kā Es"
https://www.festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1004 
Kā ir būt sabiedrībā populārai personībai? Kā jūtas cilvēks, kuram ir netradicionāla seksuālā orientācija? Vai grūtniece iekārtosies darbā veiksmīgā uzņēmumā? Bet HIV inficēts cilvēks?
Pasākuma laikā apmeklētājiem ar lomu spēļu palīdzību būs iespēja iejusties dažādu sabiedrības locekļu ādā un dažādās dzīves situācijās, lai gūtu izpratni par izaicinājumiem ar kuriem “nestandarta” indivīds var saskarties savā ikdienā. Kopīgi aizdomāsimies par to, ko nozīmē jēdzieni "iecietība" un "stigmatizācija", kā arī diskutēsim par iespējām veicināt savstarpēju toleranci. Mēs esam vienas pasaules mazas daļiņas, tāpēc ir būtiski mazināt aizspriedumus, kas attālina mūs vienu no otra. Nereti ir grūti pieņemt vai saprast kādu, kurš atšķiras, tāpēc aicinām ar šīs lomu spēles palīdzību paskatīties no cita redzeslenķa. Varbūt kopīgais mums tomēr ir vairāk nekā atšķirīgais? Varbūt iedziļinoties mēs varam atklāt ko jaunu ne tikai par citiem, bet arī sevi? Esam pārliecināti, ka katrs no mums ir atbildīgs par vienotākas sabiedrības veicināšanu. Un kā domā Tu?
Rīko: Biedrība "DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS".
**************************
HIV pietura 
https://www.festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1192 
Latvijā ir vajadzīga liela drosme “piestāt HIV pieturā” – par šo slimību vispār klausīties un lasīt, dzirdēto un lasīto saklausīt un saprast, par to aizdomāties, izvētīt savus aizspriedumus, rīkoties – veikt testu un, ja nepieciešams, ārstēties, atbalstīt līdzcilvēkus ceļā uz HIV testēšanu un ārstēšanu. 
Piesēdi HIV pieturā, uzzini ko jaunu un veic HIV eksprestestu!
HIV laika gaitā no neārstējamas slimības ir kļuvusi par slimību, kas ir vadāma un apturama ar atbilstošu ārstēšanu, taču cilvēki baidās veikt HIV testus, HIV pacienti baidās atklāt savu identitāti, citi ignorē ārstēšanās iespējas – HIV stigma joprojām ir augstāka un lielāka nekā jebkurai citai slimībai.
Rīko: "LEAD. Korporatīvā komunikācija" sadarbība ar "Baltijas HIV asociāciju" un SIA "GlaxoSmithKline Latvia".
**************************
Lekcija/diskusija ar jautājumiem no auditorijas "Tips & tricks par drošu seksu un HIV" 
https://www.festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/954 
Ja puisis ir pabeidzis un manta nonāk uz krēsla, un meitene bez biksītēm uzsēžas tur – vai var palikt stāvoklī? Vai HIV var būt tikai gejiem un narkomāniem? Kā ar HIV var inficēties? Vai HIV var izārstēt? Ja puisis izvelk ārā pirms beigšanas, vai var inficēties vai palikt stāvoklī? Vai visi HIV+ mirst jauni? Aicinām uz sarunu, sniedzot atbildes uz atklātiem jautājumiem un faktus par izplatītākajiem mītiem. Mūsu mērķis – atklāti un drosmīgi runāt par drošu seksu un HIV.
Diskusijai tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā.
Rīko: "LEAD. Korporatīvā komunikācija" sadarbība ar biedrību "AGIHAS" un SIA "GlaxoSmithKline Latvia".
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv