AKTUALITĀTES
   
107094

UNAIDS un UNDP atgādināja par pienākumiem
Apskatīt komentārus (0)


03.07.2019


Patlaban 48 valstis izmanto dažādus ierobežojumus, lai neļautu valstī iebraukt cilvēkiem ar HIV. To skaitā ir Azerbaidžāna, Kazahstāna, Kirgizstāna, Krievija, Turkmenistāna un Ukraina. Dažās no tām pieprasa, lai tiktu veikta testēšana uz HIV un tad varētu saņemt atļauju iebraukšanai, dzīvošanai, strādāšanai vai mācībām.
ANO Apvienotā HIV/AIDS programma (UNAIDS) un ANO Attīstības programma (UNDP) paziņojušas, ka šādiem ierobežojumiem ir diskriminējošs raksturs un tas nenodrošina iedzīvotāju veselības aizsardzību. Iebraukšanas ierobežojumi, balstoties uz HIV statusu, pārkāpj cilvēktiesības un ir neefektīvi, lai novērstu HIV nodošanu.
UNAIDS un UNDP atgādināja par pienākumiem, kas fiksēti ANO Politiskajā deklarācijā cīņai ar AIDS, kas pieņemta 2016. gadā. Tajā norādīts uz nepieciešamību atcelt visus ierobežojumus, kas attiecas uz HIV inficēto pārvietošanos.
ANO eksperti uzsvēra, ka aizliegums iebraukt un dažāda rakstura citi pārvietošanās šķēršļi, kas balstīti uz reālu vai iespējamu HIV statusu, traucē HIV inficētajiem saņemt nepieciešamos pakalpojumus, rada stigmu un diskriminē.
***************************
Source: UNAIDS | «UNAIDS and UNDP call on 48 countries and territories to remove all HIV-related travel restrictions» | New data show that in 2019 around 48 countries and territories still have restrictions that include mandatory HIV testing and disclosure as part of requirements for entry, residence, work and/or study permits |
<... GENEVA, 27 June 2019—UNAIDS and the United Nations Development Programme (UNDP) are urging countries to keep the promises made in the 2016 United Nations Political Declaration on Ending AIDS to remove all forms of HIV-related travel restrictions. Travel restrictions based on real or perceived HIV status are discriminatory, prevent people from accessing HIV services and propagate stigma and discrimination. Since 2015, four countries have taken steps to lift their HIV-related travel restrictions—Belarus, Lithuania, the Republic of Korea and Uzbekistan. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv