AKTUALITĀTES
   
87695

Baltkrievijas izglītības iestādēs būs konsultanti
Apskatīt komentārus (0)


01.09.2018


Avots: «Столичное телевидение» 
Minskas apgabala izglītības attīstības institūtā uzsākts vērienīgs izglītojošs projekts par HIV profilaksi jaunatnes vidū.
Pirmie izglītojošie semināri pulcējuši vairāk nekā 20 cilvēkus no visa Minskas apgabala – pedagogus, psihologus un medicīnas darbiniekus no vidēji-speciālās izglītības iestādēm. Ar katru gadu pieaugošā HIV izplatība satrauc arvien vairāk. Centrālajā reģionā vien HIV infekcija ir trīs tūkstošiem cilvēku. Infekcijas nodošanas ceļš joprojām ir dzimumkontakts. Riska grupā ir arī pusaudži, tāpēc projekta uzdevums ir sagatavot darbam katrā mācību iestādē īpašus konsultantus šajā jomā.
Baltkrievijas klubu organizācijas priekšsēdētājs UNESCO Dmitrijs Subceļnijs pavēstīja: “Viņi apgūs iemaņas, kā darboties ar eksprestestiem. Tāpat viņi apgūs konsultēšanas iemaņas, jo konsultēt pusaudzi, kas veic eksprestestu, ir ļoti sarežģīts uzdevums. Par problēmu ir jārunā tā, lai uzticētos. Jāskaidro, kāpēc jāveic tests un kādas sekas var būt. Kad tests veikts, pusaudzis atkal tiek konsultēts.”
Projekta ietvaros tā dalībnieki saņēma papildu literatūru un eksprestestu komplektu, kas palīdzēs viņiem turpmākajā darbā ar pusaudžiem. Starp citu, šos testus var lietot patstāvīgi – tos var nopirkt aptiekās.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv