AKTUALITĀTES
   
88007

Fast Track Cities - apturēt HIV epidēmiju
Apskatīt komentārus (0)


17.09.2018


Parīzes deklarācija
| angļu valodā | http://www.unaids.org/en/resources/documents/2014/20141201_Paris_declaration
| на русском языке | http://www.unaids.org/sites/default/files/media_asset/20141201_Paris_Declaration_ru.pdf |
*********************
Raksta oriģināls krievu valodā http://www.apvienibahiv.lv/novosti-na-russkom/goroda-kotorye-hotjat-?pp= 
Pēdējā laikā visā pasaulē parādās bīstamo slimību urbanizācijas tendence. Ukraina nav izņēmums. Katrs ceturtais cilvēks ar HIV infekciju Ukrainā dzīvo pilsētās, kur iedzīvotāju skaits mērāms miljonos, - Kijevā, Odesā, Dņiprā. Bet tajā pašā laikā tieši lielajās pilsētās ir koncentrēti resursi, kurus izmantojot var risināt svarīgus veselības jautājumus, mainīties ar informāciju un rast risinājumu.
Pilsētu veselības aprūpes stratēģija – tā ir atslēga uz pilsoņu labklājību un veselību. Tieši šī iemesla dēļ lielās pilsētas sākušas apvienoties, lai dalītos ar pieredzi un veiksmīgu praksi, risinot sociālos jautājumus un cīnoties ar bīstamām slimībām. 
2016. gadā Kijeva, bet 2017. gadā Odesa pievienojās starptautiskajai iniciatīvai Fast Track Cities, kas vērsta uz AIDS epidēmijas apturēšanu līdz 2030. gadam. Dienas kārtībā ir Dņipra.
Jau gadu pēc pievienošanās Parīzes deklarācijai Kijevā par 30% palielinājās to cilvēku skaits, kas stājušies uzskaitē un sākuši ārstēt HIV infekciju. Odesa 2017. gadā ir demonstrējusi gandrīz tādu pašu rezultātu, palielinot par 21% pacientu skaitu, kas ārstējas.
Kijeva ir sākusi darbu pie municipālās programmas AIDS pārvarēšanai. Starptautiskajā AIDS konferencē, kas pirms diviem mēnešiem notika Amsterdamā, Kijeva tika atzīta par līderi cīņā ar HIV/AIDS.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv