AKTUALITĀTES
   
66877

Vai atkal LIC reorganizācija?
Apskatīt komentārus (0)


05.06.2016


Avots: NRA.lv | «Infektoloģijas centrs atpakaļ profesorei Rozentālei» | Inga Paparde | http://nra.lv/latvija/174500-infektologijas-centrs-atpakal-profesorei-rozentalei.htm |
****************
Valdībai iesniegti dokumenti | Rīkojuma projekts "Par atļauju sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" līdzdalības iegūšanai kapitālsabiedrībā" | http://tap.mk.gov.lv/doc/2016_05/VMrik_230516_LIC.523.docx | Sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojums (Anotācija) | http://tap.mk.gov.lv/doc/2016_05/VManot_230516_LIC.523.docx
****************
«VADĪS? Lai gan «no jauna izveidotā» Infektoloģijas centra vadība vēl nav zināma (par centra izveidi vēl jālemj valdībai), visticamāk, par tās vadītāju kļūs pašreizējā stacionāra galvenā ārste Baiba Rozentāle, kas kādreiz arī vadīja Latvijas Infektoloģijas centru un kura nekad nav slēpusi uzskatu, ka centra reformēšana bija kļūda.»
****************
Specializētas patstāvīgas ārstniecības iestādes – Infektoloģijas centra – izveide ir stratēģiski svarīga, Neatkarīgajai atbild Veselības ministrijā uz jautājumu, kāpēc pirms kāda laika reorganizētais un Rīgas Austrumu slimnīcai pievienotais Infektoloģijas centrs atkal ir jāreformē. Pašlaik vismaz publiski nav zināms, kas vadīs jaunizveidoto kapitālsabiedrību.
Runas par Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs nodalīšanu no slimnīcas publiskajā telpā klīda jau sen - it kā bēgļu veselības aprūpes dēļ ir jāstiprina gan Infektoloģijas slimnīca, gan arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, un vislabāk būtu to darīt, ja šie stacionāri būtu neatkarīgas slimnīcas, kādas tās agrāk arī bija. Taču Veselības ministrija šīs runas noliedza, savukārt bijusī Latvijas Infektoloģijas centra vadītāja, tagad šī stacionāra galvenā ārste Baiba Rozentāle nenoliedza, ka vislabāk Infektoloģijas centram būtu strādāt neatkarīgi. Viņa to pamatoja arī ar finanšu plūsmu - LIC nekad neesot bijis finansiālu zaudējumu, savukārt lielā Austrumu slimnīca kā neatliekamās palīdzības slimnīca nepārtraukti strādā finanšu trūkuma apstākļos.
Valsts sekretāru sanāksmē izskatītais Veselības ministrijas rīkojuma projekts ļauj Rīgas Austrumu slimnīcai dibināt kapitālsabiedrību - sabiedrību ar ierobežotu atbildību Infektoloģijas centrs un iegūt 100 procentu līdzdalību. Infektoloģijas centrs būs Austrumu slimnīcas meitasuzņēmums. Veselības ministrijas speciāliste Agnese Gusarova Neatkarīgajai uzsver, ka tā tiks izveidota specifiska ārstniecības iestāde, kas nodrošinātu ar infekciju slimību ārstniecību saistīto funkciju realizāciju.
Centra vispārējais stratēģiskais mērķis būs samazināt iedzīvotāju saslimstību ar infekcijas slimībām, samazināt priekšlaicīgu mirstību no infekciju slimībām, mazinot riska faktoru negatīvo ietekmi uz veselību, un citi mērķi, kuri vairāk vai mazāk raksturīgi ikvienai ārstniecības iestādei. Uz jautājumu, kādi būs ieguvumi, veidojot šo SIA, ministrijā atbild: pacientu plūsma tiks optimizēta un labāk organizēta, infekciju slimnieku organizācija tiks nodalīta no Austrumu slimnīcas kopējās pacientu plūsmas, jo esošajā situācijā pacientu plūsmas pārklāšanās ar vispārējo pacientu stacionēšanas kārtību var aizkavēt ar specifiskām infekcijas slimībām slimojošu pacientu aprūpi. Tāpat ieguvums būs epidemioloģiskās drošības uzlabošana infekcijas slimību, tajā skaitā HIV/AIDS, ārstniecībā, izmantojot modernākās tehnoloģijas.
«Specializētās patstāvīgās ārstniecības iestādes - Infektoloģijas centra - izveide ir stratēģiski svarīga un nepieciešama, jo tādējādi pastāv iespēja efektīvāk panākt HIV/AIDS un C hepatīta izplatības samazināšanos līdz minimumam, nodrošinot specializēto terapiju inficētajām personām, ņemot vērā, ka gan C hepatīta gadījumu skaits, gan HIV inficēto skaits ir palielinājies,» Veselības ministrijas viedokli izklāsta A. Gusarova. Veselības ministrija neatklāj, kurš varētu būt Infektoloģijas centra vadītājs un valdes locekļi, tā esot Rīgas Austrumu slimnīcas kompetence.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv