AKTUALITĀTES
   
73560

Aicina uz kopīga protesta rīkošanu
Apskatīt komentārus (0)


13.10.2016


Publicējis: MIC Administrācija 13/10/2016 
Krona slimības un čūlainā kolīta slimnieki tiek diskriminēti, jo atšķirībā no vairāku citu autoimūno slimību pacientiem viņiem nav nodrošināta pilna medikamentu iegādes kompensācija un līdz ar to nav pieejami patiešām efektīvi medikamenti, tajā skaitā bioloģiskās zāles, kas ļauj salīdzinoši īsā laikā stabilizēt slimības simptomus un atgriezties pilnvērtīgā dzīvē, atsākt mācīties vai strādāt, paziņojumā presei norāda Latvijas Krona un kolīta slimnieku biedrība.
25% lielais līdzmaksājums lielākajai daļai slimnieku zāļu izmaksu dēļ ir nepārvarams šķērslis, uzsver biedrības pārstāvji. Līdzīgā situācijā esot arī vairāku citu autoimūno slimību, piemēram, psoriāzes, pacienti. Diskriminācijas jautājumam biedrība pievērsusi arī Tiesībsarga biroja uzmanību un cer uz šīs institūcijas aktīvu iesaistīšanos.
Tāpat biedrība solidarizējamies ar tiem veselības aprūpes jomas pārstāvjiem, kuri regulāri pieprasa veselības aprūpes finansējuma palielināšanu, jo zina, kāda nozīme ir tam, lai ārsti un medicīnas māsas saņemtu savai misijai atbilstošu atalgojumu.
Latvijas Krona un kolīta slimnieku biedrība aicina arī pacientu organizāciju apvienību SUSTENTO un citas pacientu organizācijas apsvērt kopīga protesta rīkošanu pie Saeimas vai Ministru kabineta, kā arī pašiem aktīvi komunicēt ar politiķiem, Veselības ministriju un citām ministrijām, vēstulēs un klātienē viņus informējot par savām problēmām un prasot to risinājumu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv