AKTUALITĀTES
   
109589

AIDS dienas aktualitātes Dagdā un Krāslavā
Apskatīt komentārus (0)


10.12.2019


Avots: Krāslava.lv | «HIV nešķiro - tas attiecas arī uz Tevi!» | Izglītība Informācija | https://www.kraslava.lv/zinas/pilns-raksts/hiv-neskiro-tas-attiecas-ari-uz-teviAktivitātes atbalsta LSK Krāslavas, Dagdas un Aglonas komiteja un Nord Trondelag Rode Kors. |
Katru gadu 1. decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Cilvēki visā pasaulē apvienojas, lai paustu atbalstu HIV pozitīviem cilvēkiem. Pedagogi tika aicināti  izglītības iestādēs novadīt sekojošās aktivitātes kopā ar 8.-9.klašu skolēniem: izspēlēt aktivitāti “Mīti un patiesība”. Bieži mūsu attieksmi veido pieņēmumi, nevis uz pierādījumiem balstīta informācija. Balstot savu izvēli vai uzvedību uz mītiem, varam radīt negatīvas sekas savai veselībai. Zinot patiesību, mēs varam pasargāt sevi un citus, pieņemt izsvērtu lēmumu un rīkoties. Mīti un patiesība, kas, iespējams, liks paraudzīties uz HIV citādāk; veikt intervijas skolā starp vienaudžiem un skolotājiem “Kas ir HIV? Kā var inficēties? Kur var veikt veselības pārbaudi? Kādu simptomu gadījumā vajadzētu veikt HIV testu”.
Skolēni varēja izdomāt jautājumus par tēmu un intervēt skolā, uz ielas garāmgājējus un ttl. Tad informāciju vajadzēja apkopot un izdarīt secinājumus. Galarezultātā  varēja veidot kolāžu – bukletu/skrejlapiņu “Sargā sevi un esi tolerants pret citiem!”. Bukletus vajadzēja izveidot tādus, lai tie noderētu savu vienaudžu izglītošanai.
Dagdas vidusskolā 3.vietas ieguvēji ir 9.a klases skolēni: Līga  Beitāne, Armands Daniļevičs, Raivis  Kuzņecovs, Anželika Gribute, Agnese  Titova, Viola Grundāne, Anna Andžāne; 2.vietas ieguvēji ir 9.a klases skolnieces Kristīne Mihailova, Kristīna Kuzmina, Laura Skorodihina, Valērija Mihejeva, Jana Antonova. Pateicība par dalību 9.b klases skolēniem Andrim Vorobjovam un Reinim Vigulim. Paldies par atsaucību Dagdas vidusskolas bioloģijas skolotājai Diānai Kiseļovai!
Paldies par īpaši lielo aktivitāti Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem un viņu skolotājai Evai Bojarčukai!
Bukleta un plakāta izveidošanā 1.vieta ir 9.a  klases skolniecēm Petkevičai Ligitai un Rukmanei Samantai, 2.vieta Klemenam Križanovskim un Aleksandrai  Soročinai.  
Nominācijā “Instalācija” - Slikta  draudzība 1.vieta ir 9.b klases skolēniem: Avotiņš Igors, Bohāne Ilona, Čiževskis Vadims, Deņisova Anastasija, Dzirko Andris, Kostjukeviča Sandra, Kupreviča Laura, Maslovska Aleksa, Simanoviča Samanta, Vojeckis Aleksandrs, Voznoviča Marika. 
Nominācijā Video-flešmobs (Mēs - pret  Aids) 1.vieta ir 8.c klases skolēniem: Aganovskis Danila,Balabanova Arina, Beleviča Dana, Bricis Ivars, Jukša Aleksandrs, Nikitina Beāta, Ostrovskis Ārnis, Rabatjago Santis, Sebežs Aigars, Zinkeviča Jeļizaveta un 12.a klases  skolniece  Alīna  Niķitina.
Plakāta – postera veidošanā 3.vieta ir 8 b.klases skolēniem: Andžāne Ksenija, Berestnevs Maksims, Čursina Karīna, Karole Elizaveta, Lukaševičs Eduards, Lukašonoks Ilja, Pantelejenko Daniils, Petrovska Renāta, Petunovs Kirils, Pimanova Jevgeņija, Pleiko - Ižiks Ņikita, Šidlovskis Arnis, Troščenko Ņikita, Umbraško Ainārs.  
Droši var apgalvot, ka  daudzi konkursa dalībnieki spēj aptaujāt savus vienaudžus, izdarīt secinājumus, pārvalda informācijas tehnoloģijas, kas ir jau mazs pakāpiens uz kompetenču pieejas mācību saturā realizēšanu.
Daži  secinājumi: 12. klases skolēniem ir augstākas zināšanas par HIV un AIDS, jo viņiem bija veselības mācība un pārsvarā viņiem ir pareizas atbildes (tādi ir secinājumi no aptaujām).
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv