Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
41063

Ar HIV inficēto cilvēku vidējais dzīves ilgums ir aptuveni 70 gadu
Apskatīt komentārus (2)


20.12.2013


Amerikāņu zinātnieki paziņojuši, ka HIV vairs nenozīmē nāves spriedumu, kā tas būtu bijis iepriekš. Cilvēku, kas regulāri lieto antiretrovīrusu terapiju, dzīves ilgums praktiski neatšķiras no vidējā statistiskā rādītāja.
Jaunā pētījuma rezultāti rāda, ka ar HIV inficēto cilvēku vidējais dzīves ilgums ir aptuveni 70 gadu, kas tuvojas ASV iedzīvotāju vidējiem dzīvildzes rādītājiem. Taču šo cilvēku vidējais dzīves ilgums ir īsāks, ja viņi injicē narkotikas, kā arī afroamerikāņu vidū, raksta Daily Mail.
Pētījuma rezultātus ieguva, balstoties uz datiem par mirstības līmeni divtūkstošo gadu sākumā - vidū. Šajā pētījumā piedalījās ap 23000 cilvēku, kas saņem antiretrovīrusu terapiju, un tā sastāv vismaz no trīs antiretrovīrusu preparātu kombinācijas, kuri ļoti iedarbīgi nomāc vīrusu un aptur HIV infekciujas progresēšanu.
Izmaiņas HIV inficēto dzīves ilgumā laika posmā no 2000. gada līdz 2007. gadam tika vērtētas, ņemot vērā sociāli demogrāfiskos un klīniskos aspektus, piemēram, narkotiku lietošanu un imūnšūnu vidējo skaitu.
Nesen  atsevišķa pētījumu gaitā Ņujorkas zinātnieku grupai, izmantojot jaudīgas radiācijas devas (gudro radioaktīvo bumbu), izdevās sasniegt efektīvu rezultātu cīņai ar HIV. Zinātnieki aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka pacientiem, kuriem pielietoja antiretrovīrusu preparātu un radioaktīvā starojuma kombināciju, ārstēšanas rezultāti bija daudz efektīvāki, un HIV praktiski gandrīz nevarēja konstatēt organismā.
Radioaktīvās antivielas tāpat spēja iznīcināt ievērojamu daudzumu HIV inficētu šūnu galvas smadzenēs, nodarot minimālu kaitējumu smadzeņu delikātiem rajoniem.
(Avots:
http://therussiantimes.com/news/8217.html) 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA