AKTUALITĀTES
   
73802

Baltkrievijā sāks pārdot eksprestestus uz HIV paštestēšanai
Apskatīt komentārus (0)


26.10.2016


Britu zinātnieki ierosināja paaugstināt antiretrovīrusu terapijas efektivitāti ar nanotehnoloģiju palīdzību
Liverpūles universitātes zinātnieki izmantoja nanotehnoloģiju, dēvētu par Solid Drug Nanoparticle (SDN), kas spēj uzlabot zāļu uzsūkšanos organismā, turklāt tiek samazināta nevien zāļu deva, bet arī to gala cena. Patlaban HIV inficētajiem pacientiem nav nekādu klīniski akceptētu nanoterapiju. Britu zinātniekiem ir izdevies radīt tamlīdzīgu terapiju, turklāt nevis uz etilspirta, bet ūdens bāzes, kas īpaši svarīgi pediatrijā. Eksperimenti parādīja, ka SDN ļauj samazināt zāļu devu, ārstējot HIV infekciju, līdz ar to minētā metodika būs ļoti aktuāla bērniem. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Nature Communications.
*******************
Source: Nature | «Accelerated oral nanomedicine discovery from miniaturized screening to clinical production exemplified by paediatric HIV nanotherapies» | http://www.nature.com/articles/ncomms13184 |
<... Considerable scope exists to vary the physical and chemical properties of nanoparticles, with subsequent impact on biological interactions; however, no accelerated process to access large nanoparticle material space is currently available, hampering the development of new nanomedicines. In particular, no clinically available nanotherapies exist for HIV populations and conventional paediatric HIV medicines are poorly available; one current paediatric formulation utilizes high ethanol concentrations to solubilize lopinavir, a poorly soluble antiretroviral. Here we apply accelerated nanomedicine discovery to generate a potential aqueous paediatric HIV nanotherapy, with clinical translation and regulatory approval for human evaluation. ...>
*******************
2017. gadā Baltkrievijā sāks pārdot eksprestestus uz HIV paštestēšanai
Neatkarīgais informatīvais portāls SVOPI.RU raksta, ka jau nākamgad Baltkrievijas aptiekās sāks pārdot eksprestestus uz HIV. Tikai 20 minūšu laikā, skaidro izdevums, katrs pēc siekalu testa var uzzināt savu HIV statusu. Speciālisti norāda, ka rezultāti ir ar 99% precizitāti. Jāatzīmē, ka eksprestestēšanu uz HIV Baltkrievijā var veikt jau šodien. Pateicoties Pasaules veselības organizācijas un ANO Bērnu fonda atbalstam republikā strādā aptuveni 55 specializētas klīnikas.
Saskaņā ar oficiālo informāciju patlaban Baltkrievijā ir vairāk nekā 21 tūksotis HIV inficēto. Taču tā ir tikai oficiālā statistika. Ticamas informācijas par kopējo ar HIV inficēto skaitu nav.
Avots: http://svopi.ru/allworld/132188  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv