Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
57650

Biedrības sasauc preses konferenci
Apskatīt komentārus (0)


19.05.2015


2015. gada 19. maijs
Preses paziņojums
Pēcgarša AIDS dēļ mirušo piemiņas dienai
Biedrības “Apvienība HIV.LV”, “DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS” un „Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS) sasauc kopīgu preses konferenci 2014. gada 21. maijā, plkst. 13:00, biedrības “DIA+LOGS” telpās, Dzirnavu ielā 135, Rīgā. Preses konferencē biedrības “AGIHAS” un “DIA+LOGS” ar lepnumu pieteiks mūsu valstī nebijušus jaunus pakalpojumus HIV-pozitīvajiem cilvēkiem, bet “Apvienība HIV.LV” komentēs valsts solījumus uzsākt savlaicīgu HIV infekcijas ārstēšanu. Pēc preses konferences, tās dalībnieki laipni aicināti izbaudīt pusdienas kopā ar atbalsta centra “DIA+LOGS” apmeklētājiem.
Biedrība "AGIHAS" īsteno projektu "Mazulītis nav vainīgs", nodrošinot krūts piena aizstājējus jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir HIV pozitīvas, lai pasargātu jaundzimušos bērnus no inficēšanās ar HIV riska. 
Biedrības "AGIHAS" valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks atzīmē, ka Latvijā šāda iniciatīva ir pirmo reizi tikusi no domas līdz projektam, bet tikai NVO projektam: "Mūsu kaimiņvalsts Igaunija nodrošina šādus bērnus ar mātes piena aizstājējproduktiem kopš pirmās HIV-pozitīvās grūtnieces un mēs esam apņēmušies pierādīt šāda pakalpojuma nepieciešamību savā zemē, jo tas tieši ietekmē sabiedrības veselību." 
"Latvijā trūkst atbalsta un draudzīgu pakalpojumu HIV-pozitīvajiem cilvēkiem. Īstenojot ViiV HealthCare Positive Action projektu, mēs uzsāksim Latvijā nepraktizētus tiešos pakalpojumus cilvēks-cilvēkam, kas, tiks ieviesti turpmāko divu gadu laikā, - stāsta Ruta Kaupe, biedrības "DIA+LOGS" valdes priekšsēdētāja. - Mēs izveidosim Latvijas Badiju (jeb "veco zēnu") dienestu, kas individuāli un praktiski palīdzēs cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās HIV diagnozes dēļ." Tās nebūs klasiskās konsultācijas un tikai psiholoģiskais atbalsts, bet tieša, darbīga un praktiska palīdzība.  
"Latvija var sasniegt ANO izvirzīto mērķi “Nulle nāvju AIDS dēļ”, - uzskata “Apvienības HIV.LV” vadītājs Aleksandrs Molokovskis. - Vai cenšas? Ministru kabinetiem, kuri nāk un iet, arvien pietrūkst politiskās gribas reizi par visām reizēm atrisināt problēmu, kas neeksistē nekur citur Eiropas Savienībā – savlaicīgi uzsākt ārstēt HIV infekciju.”
1991. gada 06. maijā AIDS dēļ Latvijā nomira pirmais cilvēks, tāpēc katra gada maijs mums ir īpašs mēnesis. Ar HIV inficēto cilvēku mirstība dažādu iemeslu dēļ gadu no gada konsekventi pieaug. Nevalstiskās organizācijas dara to, kas ir viņu spēkos – veic tiešo profilaksi, atbalsta, izglīto, cīnās par labāko ārstēšanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Mēs palīdzam valstij veikt tās funkcijas. Ceram, ka valsts arī palīdzēs - vismaz samazināt mirstību un sociālo atstumtību mūsu valstij ir pa spēkam. 
Nevalstiskās organizācijas dara. Vai cenšas darīt arī valsts?        
********************                                      
Par biedrībām, šīs preses konferences rīkotājām, vairāk lasiet to mājaslapās www.hiv.lv , www.diacentrs.lv , www.agihas.lv  
Papildu informācija:
Aleksandrs Molokovskis, Biedrības “Apvienība HIV” valdes priekšsēdētājs,
apvieniba@apvienibahiv.lv , tel. 26062077
Ruta Kaupe, Biedrības “DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS” valdes priekšsēdētāja, dialogs@diacentrs.lv , tel. 29412855
Andris Veiķenieks, Biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs, 
agihas.lv@inbox.lv , tel. 20207737
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA