Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
84254

Bīstamais asinsspiediens
Apskatīt komentārus (1)


21.02.2018


Saskaņā ar jaunajiem izpētes rezultātiem, ASV vienam no astoņiem pacientiem, kuri dzīvo ar HIV, ir novērota nediagnosticēta hipertensija.
Pētījumā piedalījās 8631 pacients. Visi tika aptaujāti, vai viņiem nav hipertensijas simptomu, no kuriem viens ir paaugstināts arteriālais asinsspiediens. Nekontrolēta hipertensija var izraisīt sirds lēkmi, insultu un citas veselības problēmas.
Saskaņā ar rezultātiem, 42,4% aptaujāto HIV pozitīvo pacientu bija hipertensija. No tiem 13,3% slimība nebija diagnosticēta un viņi nesaņēma vajadzīgo medicīnisko palīdzību, 48,9% to saņēma, 26,3% ārstējās, taču bez ārsta kontroles, un 11,5% nezināja par to, ka viņiem ir paaugstināts arteriālais asinspiediens.
Hipertensija biežāk novērojama 50 gadus veciem un vecākiem pacientiem. Zinātnieki uzstāj, ka visiem, kas dzīvo ar HIV, regulāri jāveic medicīniskā apskate un daudz uzmanīgāk jāizturas pret sirds un asinsvadu slimību problēmām.
Sirds un asinsvadu slimības, kuru skaitā ietilpst arī hipertensija, ir viens no nāves pamatizraisītājiem visā pasaulē. No šīm slimībām katru gadu nomirst vairāk cilvēku nekā no jebkuras citas slimības.
******************
Source: «1 in 8 patients with HIV has undiagnosed hypertension» | Olaiya O, et al. Open Forum Infect Dis. 2018;doi:10.1093/ofid/ofy028. | https://www.healio.com/infectious-disease/hiv-aids/news/in-the-journals/%7B0adea002-f554-4e11-b352-154b630515b8%7D/1-in-8-patients-with-hiv-has-undiagnosed-hypertension |
<... One in eight patients receiving care for HIV in the United States has undiagnosed and untreated hypertension, according to study results.
“Since [people living with HIV (PLWH)] may be at increased risk for hypertension and its complications, including cardiovascular disease, the importance of screening by providers, with the intent to effectively treat, cannot be overemphasized,” Oluwatosin Olaiya, MBChB, of the CDC’s Division of HIV/AIDS Prevention, and colleagues wrote in Open Forum Infectious Diseases.
The CDC estimates that 33.5% of adults aged 20 years and older in the U.S. general population have hypertension.
To estimate the prevalence of hypertension among PLWH, Olaiya and colleagues used data from the Medical Monitoring Project, a surveillance system designed to produce nationally representative estimates of behavioral and clinical characteristics of adults infected with HIV in the U.S. The data were collected through face-to-face or telephone interviews and medical record abstractions. The analysis included 8,631 patients in total. ...> 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA