Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
112083

Brainstorming Workshop
Apskatīt komentārus (0)


14.05.2020


Avots: LU | DF LAB UN ASV VĒSTNIECĪBA LATVIJĀ AICINA INTERESENTUS PIEDALĪTIES TIEŠSAISTES DARBNĪCĀ PAR DIGITĀLO RĪKU IZMANTOŠANU HIV/AIDS PROFILAKSĒ | https://www.lu.lv/par-mums/lu-mediji/zinas/zina/t/59376/
Sestdien, 23. maijā, LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju projektu studiju “DF LAB” sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā aicina visus interesentus piedalīties tiešsaistes darbnīcā par digitālo rīku izmantošanu HIV/AIDS profilaksē. Darbnīcā būs iespējams noklausīties dažādu nozaru ekspertu lekcijas un piedalīties ideju izstrādē.
HIV/AIDS ir ļoti aktuāla problēma visā pasaulē - pēc Pasaules veselības organizācijas datiem 2018. gada beigās visā pasaulē 37,9 miljoniem cilvēku dzīvo ar šo diagnozi un aptuveni piektdaļa inficēto par to nemaz nezina. HIV/AIDS pacientu īpatsvars uz 100 000 iedzīvotājiem Eiropā visaugstākais ir tieši Latvijā, savukārt trešais augstākais – Igaunijā. Turklāt šobrīd šī problēma ir vēl aktuālāka, jo imūndeficīta vīrusa inficētajiem jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 ir sevišķi bīstama.
HIV/AIDS izplatības ierobežošana un pacientu dzīves kvalitātes uzlabošana ir ne tikai medicīnas jomas, bet arī citu nozaru, tostarp kultūras, datorikas un valsts pārvaldes izaicinājums.
LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju projektu studiju “DF LAB” un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā aicina interesentus iesaistīties valsts un, iespējams, pasaules mēroga risinājuma meklēšanā – ideju darbnīcā, kuru ievadīs medicīnas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī sabiedrības veselības ekspertu lekcijas no valsts, NVO un izglītības iestādēm. Pēc tam mentoru pavadībā, izmantojot pasaulē prestižākajās izglītības iestādēs lietotus ideju ģenerēšanas paņēmienus, dalībnieki iesaistīsies komandas darbā, lai izstrādātu inovatīvu risinājumu HIV/AIDS ierobežošanai. Darbnīcas noslēgumā būs iespēja prezentēt veikumu, lai parādītu savas prasmes lietpratējiem, tīklotos ar citiem dalībniekiem un iegūtu atbalstu idejas pilnveidošanai un īstenošanai.
Pasākums norisināsies tiešsaistē, un pasākuma darba valoda ir angļu.
Lai reģistrētos darbnīcai, jāaizpilda pieteikuma forma – ej.uz/hiv-aids-prevention
Sekot līdzi pasākuma aktualitātēm var DF LAB Facebook lapā - https://www.facebook.com/LUDFLAB/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA