Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Cerību stars: sākta vakcīnas pret HIV izmēģināšana
Apskatīt komentārus (0)


26.12.2011


Jau 30 gadus ilgi visas pasaules zinātnieki bez rezultātiem mēģina izveidot drošu vakcīnu, kas varētu stabili pasargāt cilvēkus no inficēšanās ar HIV, līdzīgi kā to dara potes pret poliomielītu vai stingumkrampjiem.
Taču HIV ir tik mainīgs, ka līdz šim tā arī nav izdevies radīt tādu vakcīnu.
Amerikāņu masu informācijas līdzekļi ziņo, ka šīs nedēļas vidū FDA (ASV Produktu un zāļu kontroles pārvalde) ir izsniegusi oficiālu atļauju vakcīnas SAV001, ko radījuši Kanādas zinātnieki, klīnisko izmēģinājumu pirmajam posmam.
Notikuma, kuram ir milzīga nozīme visu planētas iedzīvotāju dzīvē, būtību ir lakoniski formulējis viens no pirmās vakcīnas, kas spēj reāli novērst inficēšanos ar HIV, radītājiem, Kanādas Rietumu Ontario Provinces universitātes (University of Western Ontario) profesors.
„FDA lēmums ir ļoti svarīgs ceļa posms cīņas ar HIV/AIDS vēsturē, jo mūsu vakcīna spēj izglābt dzīvību miljoniem cilvēku visā pasaulē, novēršot viņu inficēšanos ar nāvējoši bīstamo vīrusu”, - paziņoja pētnieciskās grupas vadītājs Či-Jong Kangs (Chil-Yong Kang).
Pirmajā pētījumu posmā vēl netiks veikta vakcīnas efektivitātes novērtēšana, bet tiks pārbaudīti tikai tās toksiskums un iespējamie blakusefekti.
Kanādas zinātnieki strādāja pie vakcīnas radīšanas visu pagājušo desmitgadi un ir iztērējuši pētījumiem ne mazāk kā 10 miljonus dolāru.
Taču, lai vakcīnu ražotu masveidā un varētu pielietot vēl vajadzēs daudz laika un līdzekļu – pēc Či-Jong Kanga novērtējuma darbu pabeigšanai vajadzīgi vēl 100 miljoni dolāru.
Avots:  http://www.health-ua.org/news/11744.html

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA