AKTUALITĀTES
   
63890

HIV infekcija un alkohols nav savietojami
Apskatīt komentārus (0)


11.02.2016


Mūsdienu antiretrovīrusu terapija ļauj ar HIV inficētajiem piekopt praktiski normālu dzīvesveidu. Taču pat mērena spirtoto dzērienu lietošana var krasi pasliktināt viņu veselības stāvokli un novest pie smagām sekām.
Amerikāņu zinātnieki brīdina, ka labajai pašsajūtai, ko novēro ar HIV inficētiem cilvēkiem, lietojot antiretrovīrusu preparātus, nav jākļūst par iemeslu, lai "relaksētos", regulāri lietojot spirtotus dzērienus.
Alkoholam un tā metabolītiem piemīt spējas nomākt imunitāti pat pilnīgi veseliem cilvēkiem, tāpēc alkohola lietošana HIV inficētajiem var sagraut ārstēšanas efektu un izraisīt vīrusa reaktivāciju.
Par to ziņo Jēlas universitātes Ņūheivenā medicīnas koledžas zinātnieki (Yale's School of Public Health, New Haven).
Viņi četrus gadus novēroja vairāk nekā 60 000 amerikāņu, no kuriem 18 000 bija inficēti ar HIV.
Novērojumi atklāja, ka slimības attīstības risks, ko izraisa alkohola regulāra lietošana, ievērojami augstāks bija HIV inficētajiem pētījuma dalībniekiem, salīdzinot ar tiem pētījuma dalībniekiem, kuru organismā šī vīrusa nebija. Viņiem augstāks bija arī nāves risks.
Pat tad, ja lietoja vienādu alkohola daudzumu, lietošanas sekas daudz smagākas bija pētījuma dalībniekiem, kuriem ir HIV.
Tamlīdzīga parādība tika novērota arī tajos gadījumos, kad ar antiretrovīrusu terapijas palīdzību izdevās vīrusu slodzi samazināt līdz minimālam līmenim, HIV inficētajiem pētījuma dalībniekiem saglabājot labu pašsajūtu.
Iepriekš šī pati zinātnieku grupa atklāja, ka HIV infekcija ir augsta riska faktors, ka alkohola lietošana sabeigs aknas pat tad, ja spirtotos dzērienus lieto nelielās devās.
| www.health-ua.org |
****************
Kā ziņo Novosibirskas apgabala AIDS centra preses dienests, ir reģistrēts neparasts inficēšanās gadījums. Tas noticis kautiņa laikā. Kautiņš bijis asiņains, kaušļu kontakta laikā vīruss no viena kautiņā iesaistītā nonācis pie otra.
| www.top54.city
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv