Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
86313

HIV-pozitīvo sieviešu ievērībai
Apskatīt komentārus (0)


28.05.2018


Lasiet pilnu rakstu Zāļu Valsts aģentūras mājaslapā: «Jauns pētījums liecina par iedzimtu defektu risku bērniem, kuru mātes lietojušas HIV zāles dolutegravīru» | Kamēr tiek veikta EMA vērtēšana, dolutegravīru nedrīkst lietot sievietēm, kuras plāno grūtniecību |  https://www.zva.gov.lv//?rel=3848 |
Dolutegravīrs tiek tirgots atsevišķi ar nosaukumu “Tivicay” un kombinācijā ar lamivudīnu un abakavīru ar nosaukumu “Triumeq”. Vēl vienas zāles “Juluca”, dolutegravīra un rilpivirīna kombinācija, nupat apstiprinātas ar  Eiropas Komisijas lēmumu.
<... Informācija pacientiem:
Sākotnējie dati liecina, ka dolutegravīra lietošana HIV ārstēšanai pirms grūtniecības iestāšanās var paaugstināt tādu iedzimtu defektu kā spina bifida (muguras smadzeņu defekta) risku.
Ja Jūs lietojat dolutegravīru un Jums var iestāties grūtniecība, Jums jālieto efektīva kontracepcija.
Ja Jūs lietojat dolutegravīru un vēlaties grūtniecību, lūdzu, apspriediet ar savu ārstu, vai dolutegravīrs joprojām ir Jums piemērotākā ārstēšana.
Ja Jūs esat grūtniece un lietojat dolutegravīru, konsultējieties ar savu ārstu. Nepārtrauciet dolutegravīra lietošanu pirms apspriešanās ar savu ārstu, jo tas var kaitēt Jums un Jūsu vēl nedzimušajam bērnam.
Informējiet savu ārstu, ja Jums iestājas grūtniecība vai Jums šķiet, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība, vai arī Jūs plānojat grūtniecību. Jūsu ārsts izvērtēs Jūsu ārstēšanu.
Ja Jums ir jebkādi jautājumi par savu ārstēšanu vai kontracepciju, vērsieties pie sava ārsta vai farmaceita. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA