Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
112084

Izcils GSK panākums
Apskatīt komentārus (0)


18.05.2020


Kabotegravīra injekcijas (vienu reizi divos mēnešos) bija par 69% efektīvākas nekā perorāla emtricitabīna/tenofovīra kombinācija, lai novērstu inficēšanos ar HIV. Šajā sakarā zāļu klīniskie pētījumi tika pārtraukti pirms termiņa, raksta Reuters*.
Saskaņā ar žurnāla Science** datiem pētījums sākās 2016. gada decembrī, piedaloties ASV Nacionālajam alerģijas un infekcijas slimību institūtam (NIAID), un tas aptvēra vairāk nekā 4500 dalībnieku visā pasaulē. Sadalīti grupās, viņi saņēma emtricitabīnu/tenofovīru, kabotegravīru, placebo tabletēs vai injekcijās. Līdz 2020. gada aprīļa beigām grupā, kas saņēma kabotegravīru, bija 12 infekcijas, bet emtricitabīna/tenofovīra grupā - 38.
Kabotegravīrs ir viena no ilgstošas iedarbības kombinācijas Cabenuva sastāvdaļām, kas paredzēta HIV infekcijas ārstēšanai un ir apstiprināta Kanādā, bet apstiprināšana Amerikas Savienotajās Valstīs krietni ieilgusi. Savukārt kabotegravīram kā patstāvīgām zālēm vēl nav apstiprinātu indikāciju, ražotājs ViiV Healthcare (GSK koncerna vienība) šo iespēju apspriež ar regulatoriem.
*************************
* Reuters | «GSK's long-acting injection beats Truvada in HIV prevention trial» | https://www.reuters.com/article/us-gsk-hiv-prevention-trial/gsks-long-acting-injection-beats-truvada-in-hiv-prevention-trial-idUSKBN22U136 |
** Science | «Long-acting injectable drug prevents HIV infections» | https://www.sciencemag.org/news/2020/05/long-acting-injectable-drug-prevents-hiv-infections |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA