AKTUALITĀTES
   
63774

Kādos gadījumos nozīmē jauno bezinjekciju terapiju
Apskatīt komentārus (0)


06.02.2016


Lēmums 3.1-9/630
Par medikamentu Viekirax (Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum) apvalkotas tabletes 12,5/75/50mg Nr.56 un Exviera (Dasabuvirum) apvalkotas tabletes 250mg Nr.56 iekļaušanu Kompensējamo zāļu sarakstā.
<... Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum lietošana kopā ar Dasabuvirum ļauj kombinēt trīs tiešas darbības pretvīrusu līdzekļus, kam ir atšķirīgs darbības mehānisms vairākos vīrusa dzīvescikla posmos un kuru rezistences profili pret mērķa C hepatīta vīrusu (CHV) nepārklājas. Ritonavīrs nav aktīvs pret CHV. Ritonavīrs ir CYP3A inhibitors, kas palielina CYP3A substrāta paritaprevīra sistēmiskās iedarbības intensitāti. Ombitasvīrs ir vīrusa replikācijai obligāti nepieciešamā CHV NS5A inhibitors. Paritaprevīrs ir CHV NS3/4A proteāzes inhibītors, un šī proteāze ir nepieciešama CHV kodētā poliproteīna proteolītiskai šķelšanai (par NS3, NS4A, NS4B, NS5A un NS5B funkcionāliem proteīniem) un obligāti nepieciešama vīrusa replikācijai.
Dasabuvirum efektivitāte ir noteikta tikai ar pacientiem, kam ir 1.genotipa hroniska vīrushepatīta C infekcija, tādēļ Exviera nav atļauts lietot citu genotipu vīrusu infekciju ārstēšanai. Dasabuvirum ir CHV NS5B gēna, kas ir būtisks vīrusa genoma replikācijai, kodētās, no RNS atkarīgās RNS polimerāzes nenukleozīdu inhibitors.
Ārstēšana ar Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum un Dasabuvirumjāsāk un jāuzrauga ārstam, kuram ir pieredze hroniska C vīrushepatīta ārstēšanā. Viekirax ieteicamā deva ir divas 12,5mg/75mg/50mg tabletes vienu reizi dienā, ieteicamā Exviera deva ir 250 mg divas reizes dienā.
Terapijas ilgums pacientiem ar 1.b genotipu bez aknu cirozes 12 nedēļas ar Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum + Dasabuvirum, pacientiem ar 1.a genotipu bez aknu cirozes un 1.b genotipu ar kompensētu aknu cirozi 12 nedēļas ar Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum + Dasabuvirum + Ribavirinum un pacientiem ar 1.a genotipu ar kompensētu aknu cirozi 24 nedēļas ar Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum + Dasabuvirum + Ribavirinum. Ja pacientam ir nezināma 1. apakšgenotipa vīrusu infekcija vai jaukta 1.genotipa vīrusu infekcija, jāizmanto 1.a genotipa vīrusu infekcijas ārstēšanai ieteicamā shēma.  4.genotipa gadījumā pacientiem bez aknu cirozes Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum + Ribavirinum lieto 12 nedēļas, bet pacientiem ar kompensētu aknu cirozi lieto 24 nedēļas. ...>
<... 3. Medikamentu Viekirax (Ombitasvirum/ Paritaprevirum/ Ritonavirum) apvalkotas tabletes 12,5/75/50mg Nr.56 (ID EU/1/14/982/001) iekļaut Kompensējamo zāļu sarakstā diagnozei Hronisks vīrushepatīts C (B18.2)ar izrakstīšanas nosacījumiem - izraksta infektologs, hepatologs saskaņā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” vai P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija slēdzienu 1) iepriekš neārstētiem pacientiem ar fibrozi F4 stadijā, 2) iepriekš ar Pefinterferonum alfa + Ribavirinum neveiksmīgi ārstētiem pacientiem ar fibrozi F3-F4 stadijā, 3) pacientiem ar veiktu orgānu transplantāciju.
4. Medikamentu Exviera (Dasabuvirum) apvalkotas tabletes 250mg Nr.56 (ID EU/1/14/983/001) iekļaut Kompensējamo zāļu sarakstā diagnozei Hronisks vīrushepatīts C (B18.2)ar izrakstīšanas nosacījumiem - izraksta infektologs, hepatologs saskaņā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” vai P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija slēdzienu 1) iepriekš neārstētiem pacientiem ar fibrozi F4 stadijā, 2) iepriekš ar Pefinterferonum alfa + Ribavirinum neveiksmīgi ārstētiem pacientiem ar fibrozi F3-F4 stadijā, 3) pacientiem ar veiktu orgānu transplantāciju. ...>

   


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv