Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Ko raksta par LIC reorganizāciju
Apskatīt komentārus (0)


24.12.2011


Veselības ministrija nevar atbildēt, cik lielu ietaupījumu dos iecerētā Infektoloģijas centra reorganizācija. Taču ministre Ingrīda Circene ir pārliecināta, ka viņas priekšgājējas Baibas Rozentāles ilgstoši stiprinātās iestādes sadalīšana un pievienošana Austrumu slimnīcai ir pilnīgi loģiska.
Veselības ministrijas vēlme nodalīt slimnieku ārstēšanu no sabiedrības veselības veicināšanas ar 1.aprīli rezultēsies jaunas institūcijas izveidē - Slimību profilakses un kontroles centrā. Tas pārņems ar ārstēšanu tieši nesaistītas funkcijas no vairākām iestādēm, tostarp Latvijas Infektoloģijas centra. Atlikušo infektoloģijas centra daļu pievienos Rīgas Austrumu klīniskai universitātes slimnīcai.
Jaunās ministres ieceres ir pretējas viņas priekšgājējas, tagadējās Infektoloģijas centra vadītājas Baibas Rozentāles vēlmei stiprināt centru kā atsevišķu iestādi. Būdama ministre Rozentāle centram pievienoja plaušu un tuberkulozes slimnīcu un daļu likvidētās Sabiedrības veselības aģentūras. Tagad infektoloģijas centra epidemiologus kopā ar citu iestāžu speciālistiem, piemēram, statistiķiem iekļaus jaunajā Slimību profilakses un kontroles centrā, kas plānos veselības nozarē veicamos pasākumus. Atbalstu Circenes reformai izsaka Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis.
Rozentāles viedokli uzzināt neizdevās, jo viņa aizbildinoties ar atvaļinājumu nevēlējās izteikties. Viņas vietniece Infektoloģijas centrā Jeļena Storoženko apgalvo, ka reforma ļaus novērst funkciju dublēšanos. Veselības ministrijā stāsta, ka infektoloģijas centram gadā piešķir 15 miljonus latu. Cik no šīs naudas izdosies ietaupīt pievienojot administrāciju Rīgas austrumu klīniskai universitātes slimnīcai, ministre Circene vēl nevar pateikt.
Avots:
http://www.latvijasradio.lv/zinas/raksts.php?id=31398&gr=0
************************************************************************
Dienai neizdevās sazvanīt B. Rozentāli, viņa uz vairākkārtējiem zvaniem neatbildēja. VM Diena uzzināja, ka nesen ar B. Rozentāli tikusies veselības ministre Ingrīda Circene, jautājumi pārrunāti, taču šīs nedēļas otrajā pusē VM saņēmusi B. Rozentāles vēstuli - viņai esot vairāki jautājumi. Tāpēc jaunnedēļ plānota atkārtota tikšanās. «Stacionāra daļu pievienosim klāt Austrumu slimnīcai, savukārt funkcijas, kas nav saistītas ar stacionāra darbu, nodalīsim nost, un tās būs jaunajā iestādē,» skaidro I. Circene un uzsver - reorganizācijai jau bija jānotiek līdz 2010. gadam. Ministre arī norāda - mediķu bažām nav nekāda pamata, viņi turpinās strādāt, kā strādājuši.
Pilns raksts saitē: http://www.diena.lv/latvija/zinas/lic-mediki-necietisot-izmainas-gaida-vadibu-13921279
************************************************************************
Līdz 2012.gada 1.aprīlim plāno reorganizēt Latvijas Infektoloģijas centru (LIC), nododot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomas funkcijas - jaunai veselības ministra padotībā esošai tiešās pārvaldes iestādei Slimību kontroles centram.
To paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojumu projekts par Slimību profilakses un kontroles centra izveidošanu un Veselības ministrijas (VM) padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu reorganizāciju.
Rīkojuma projekts arī paredz, ka Slimību profilakses un kontroles centrs pārņems Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un veselības veicināšanu, aģentūru LETA informēja VM pārstāvis Oskars Šneiders.
VM norāda, ka patlaban sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses funkcijas netiek īstenotas pietiekošā apmērā. Tādēļ reorganizācijas rezultātā plānots izveidot tādu institūciju, kuras pamatfunkcija ir sabiedrības veselība, vienlaikus novēršot funkciju dublēšanos sabiedrības veselības uzraudzības jautājumos VM padotības iestādēs.
Reorganizāciju plānots īstenot par veselības aprūpes nozarei piešķirtajiem budžeta līdzekļiem, un, izveidojot Slimību profilakses un kontroles centru, kopējais amata vietu skaits VM padotības iestādēs nepalielināsies.
Kā aģentūrai LETA iepriekš stāstīja Šneiders, pagaidām nav zināms, vai uz Slimību kontroles centra vadītāja amatu tiks izsludināts atklāts konkurss, vai tiks izvēlēts kāds no esošajiem nozares speciālistiem.
Avots:
http://www.medicine.lv/raksti/lidz-nakama-gada-aprilim-plano-reorganizet-latvijas-infektologijas-centru
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA