Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
83116

Labas ziņas veselības aprūpē
Apskatīt komentārus (0)


20.12.2017


Avots: Ministru kabineta mājaslapa

<... Nākamgad plānots uzsākt papildus pasākumus stacionāro pakalpojumu pieejamības uzlabošanā, tai skaitā endoprotezēšanas pakalpojumiem stacionārā, darbnespējas saīsināšanai un pasākumiem prognozējamās invaliditātes novēršanai ar mērķi novērst ilgstošu slimošanu personām darbspējīgā vecumā; aknu transplantācijām; diabēta apmācības kabinetu izveidei un hronisko pacientu aprūpes reformai. Reformas rezultātā, tai skaitā 2017.gada uzsāktās reformas ietvaros,  par 1 111 258 pakalpojumiem palielināsies veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, tai skaitā  par 535 tūkst. uz ambulatorajiem izmeklējumiem un terapiju, 378 tūkst. speciālistu konsultācijām, 97 tūkst. dienas stacionārā sniegtajiem pakalpojumiem un 99 tūkst. ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumiem , kopumā samazinot gaidīšanas rindas par 40%. Diabēta kabinetos tiks sniegti pakalpojumi 33 tūkst. pacientiem, kā arī veiktas 7 aknu transplantācijas. 

Onkoloģisko slimību diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanai, paredzēts turpināt un paplašināt 2017.gadā uzsāktās aktivitātes. Veiktās reformas onkoloģijas “zaļā koridora” izveides rezultātā pacienta ceļš līdz diagnozes saņemšanai un ārstēšanas uzsākšanai ir ievērojami samazinājies. Līdz ar to nepieciešams turpināt onkoloģijas jomas reformas, papildus turpmākajos periodos uzlabojot diagnostiku, padarot to kvalitatīvāku, precīzāku un ātrāku, kā arī uzlabojot finanšu līdzekļu, kas saistīti ar pacienta atrašanos ārstniecības iestādēs, izlietojuma efektivitāti un attīstot personalizētu, mērķētu ārstēšanu.

Infekcijas slimību izplatības mazināšanai finansējums 2018.gadā ir 16,7 milj. eiro, tostarp, lai turpinātu 2017.gadā uzsāktās reformas valsts kompensējamo medikamentu nodrošinājumam VHC pacientiem F3-F4 stadijā. Līdz ar papildu finansējumu tiks turpināta pērn uzsāktā, nodrošinot ārstēšanu papildus vēl 204 VHC pacientiem, tā samazinot saslimšanas radītos epidemioloģiskos draudus valstī un pakāpeniski paplašinot pacientu aptveri. Ārstēšanu paredzēts uzsākt jau F2 aknu bojājuma stadijā, kas nodrošina cilvēka pilnīgu izveseļošanos un atgriešanos sabiedrībā un darba tirgū. Arī HIV pacientiem ārstēšana tiks nodrošināta agrīnākā stadijā - no 500 CD4 šūnām/mcl. Tādējādi samazināsies HIV infekcijas izplatības riski un draudi sabiedrības veselībai, kā arī tiks efektīvāk izmantoti līdzekļi HIV pacientu ārstēšanai, jo tiek novērsta AIDS stadijas attīstība un novērsta HIV pavadošo slimību, tai skaitā tuberkulozes izplatība, tiek samazināti personu invaliditātes un darbnespējas riski. ...>

 

 




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA