Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Lasot blogus
Apskatīt komentārus (0)


26.12.2011


Neskatoties uz to, ka vīrusa izplatīšanās ceļi daudziem ir zināmi, kā tikko HIV kļūst par kāda dzīves sastāvdaļu, visas iegūtās zināšanas kaut kādā nesaprotamā veidā zaudē nozīmi. Var atrast ģimenes, kurās ar AIDS slimos radiniekus aizdzen prom no acīm un sāk pret viņiem izturēties kā pret dzīvniekiem: lai izvairītos no kontaktiem pat ēdienu viņiem pastumj pa durvju apakšu. Daudzi darba devēji aiz bailēm, ka slimais nomirs tieši darba vietā, izvēlas atrast iemeslu, lai viņu atlaistu. No paranojas cieš pat dažu valstu valdības, kas aizliedz izsniegt vīzas HIV pozitīvajiem, ja viņi kā tūristi vēlas apmeklēt to vai citu valsti. Un tas situācijā, kad nav nekādu ierobežojumu gadījumos, ja ir citas infekciju saslimšanas.
Lasiet angļu valodā | Address stigma or reaching zero will remain a fantasy |
http://blogs.independent.co.uk/2011/12/01/world-aids-day-address-hiv-stigma-or-reaching-zero-will-remain-a-fantasy/
****************************************************************************
Blogā, kas aplūko medicīnas un veselības jautājumus, ir publicēta smaidoša Timotija Reja Brauna no Sanfrancisko - pirmā cilvēka, kam izdevies izārstēties no AIDS – fotogrāfija. Tas bija iespējams, pateicoties sarežģītai operācijai.
Dažus gadus atpakaļ tos, kas uzsāka runas par „AIDS ārstēšanu” sauca par galējiem optimistiem. HIV tika uzskatīts par infekciju, kas pavada cilvēku līdz mūža galam un ko var kontrolēt tikai pateicoties pastāvīgai antiretrovīrusu preparātu lietošanai, bez iespējas izveseļoties... kamēr neparādījās Timotijs Rejs Brauns, plašāk pazīstams kā „Berlīnes pacients”, kurš ir kļuvis par medicīnas pasaules dzīvu leģendu. Viņš ir pirmais cilvēks, kas izārstējies no AIDS. 45 gadus vecā, Berlīnē dzīvojošā, amerikāņa ķermeni izdevās atbrīvot no vīrusa pateicoties donora, kurš – retas ģenētiskas mutācijas dēļ – ir noturīgs pret inficēšanos ar AIDS, kaula smadzeņu transplantācijai. Protams, ka šī ārstēšanas metode nevar būt vispārēji plaši izmantojama, taču minētajā gadījumā tās sekmes iedvesmoja zinātniekus meklēt paņēmienus, kā sasniegt tādu pašu efektu bez sarežģītām operācijām.
Lasiet angļu valodā | Science: ‘Functional cure’ is global target |
http://medical-center-health.blogspot.com/2011/11/pozhealth-science-functional-cure-is.html
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA