Līdzestība - karsta tēma Latvijas medicīnā
Apskatīt komentārus (0)
19.06.2013
Dr. Jānis Eglītis: Pacienti dalās divās daļās, ir tādi, kas apzināti seko līdzi savam veselības stāvoklim un vēlas sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu, otra daļa izvairās no ārstēšanas, piemēram, onkoloģijas jomā, jo ļoti baidās no slimības, nejūtas pietiekami informēti par saslimšanu. Cilvēki apzinās, ka viņiem ir hroniska saslimšana, ja tiek izskaidroti simptomi, kas var liecināt par slimības atgriešanos, tad viņi arī seko līdzi, savlaicīgāk iet uz pārbaudēm utt. Līdzestību ietekmē arī sociālais stāvoklis un nepietiekamais finansējums.
Dr. Dana Misiņa: Globāli skatoties, pieaug novecošanās, grūti nodrošināt līdzestību arī pacientam, kurš, piemēram, nejūt sāpes, tomēr ir nopietni slims. Līdzestību ietekmē apmēram vairāki simti faktoru. Galvenie ir saistīti ar aprūpi, pacientu izglītošanu arī no veselības aprūpes puses, kas jau nozīmē komandas darbu primārā, sekundārā veselības aprūpe. Lielā mērā tas saistīts arī ar īso pacienta vizītes laiku, kurā grūti sniegt daudzpusīgu informāciju par ārstniecības procesu. Ļoti pietrūkst laika un to izjūt visi.
Pilnu pārskatu (ļoti saturīgu un interesantu!) par diskusiju lasiet saitē http://www.pacientuombuds.lv/lat/aktualitates/?doc=394
Atpakaļ