AKTUALITĀTES
   
73715

Lietojot PrEP-tabletes, tomēr inficējas ar HIV
Apskatīt komentārus (0)


22.10.2016


Pirms Jūs lasat šo ziņu, atgādinām: lietojiet prezervatīvu!
Avots: «Vīrietis "PrEP" lietošanas laikā tomēr inficējas ar HIV» | http://www.pride.lv/lv/dzivojam/article/virietis-prep-lietosanas-laika-tomer-inficejas-ar-hiv/ |
Kāds Ņujorkas iedzīvotājs, kurš ikdienā lieto HIV profilakses medikamentus, tomēr inficējies ar bīstamo infekcijas slimību.
HIV Izpētes un novēršanas centrs Čikāgā konferencē paziņojis, ka ir reģistrēts otrais gadījums, kas liecina par to, ka profilaktisko medikamentu lietošana simtprocentīgi nepasargā no inficēšanās ar HIV.
“PrEP” (pre-exposure prophylaxis) jeb pirmskontakta profilaktiskās zāles līdz šim rādījušas 99% efektivitāti saistībā ar slimības ierobežošanu un tālākas izplatības novēršanu. Medikaments “Truvada” darbojas pavisam vienkārši: lai izvairītos no iespējamas saslimšanas ar HIV, nepieciešama viena tablete dienā.
Protams, šie divi ziņotie gadījumi nav daudz, tomēr tas ir pierādījums, ka tas nav neiespējami inficēties ar bīstamo vīrusu, lietojot profilaktisko medikamentu.
Ņujorkietis medikamentu sācis lietot šī gada janvārī, taču pirms tā lietošanas vairākas reizes veicis HIV testus, kuri bijuši negatīvi. Pēc tam, sākot lietot profilaktisko medikamentu, vīrietim bijis intīms kontakts ar diviem partneriem – bez izsargāšanās.
Viens no partneriem esot bijis HIV pozitīvs, taču, veicot testus, mediķi konstatējuši, ka vīruss, iespējams, pārmantots no otrā partnera, kurš, iespējams, pat neesot nojautis par vīrusa klātesamību.
“Mēs atzīstam, ka šis medikaments nav simtprocentīga aizsardzība pret HIV, un mums par to ir jārunā skaļi un saprotami,” interneta ziņu portālam BuzzFeedNews skaidrojis Mičels Varens (Mitchell Warren), HIV novēršanas grupas AVAC izpilddirektors.
****************************
Source: «PrEP user in New York City tests HIV-positive. This is only the second such case that has been reported» | http://www.gaystarnews.com/article/prep-user-new-york-city-tests-hiv-positive#gs.mKyCB9M |
<... A man who was taking a daily dose of the HIV-prevention pill Truvada has tested positive for the HIV virus in New York City.
The case – the second of its kind to be reported – was made public this week by HIV Research for Prevention during its conference Chicago.
PrEP (pre-exposure prophylaxis) has been shown to be up to 99% effective at preventing HIV transmission.
It works this way: An HIV-negative person takes a daily medication to reduce their risk of becoming infected.
The two cases of infection that have been reported highlight that while rare, it is not the impossible to become HIV-positive while on the drug. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv