AKTUALITĀTES
   
85301

Lietuvā novērsa diskrimināciju
Apskatīt komentārus (0)


09.04.2018


Avots - Sputnik | «Lietuvos globos namai turės priimti ir ŽIV užsikrėtusius žmones» | https://sptnkne.ws/hkTg
Lietuvas Darba un sociālās aizsardzības ministrs precizēja klientu uzņemšanas noteikumus sociālās aprūpes iestādēs — viņš likvidēja spraugu, kuru izmantojušas dažas vecu cilvēku un/vai cilvēku ar ierobežotām iespējām aprūpes iestādes, lai atteiktos uzņemt ar HIV inficētas personas.
Pērn dokumentāli fiksēja cilvēka diskriminācijas gadījumu, kurš netika uzņemts sociālās aprūpes iestādē, kā atteikuma iemeslu pieminot to, ka iestāde neuzņem HIV-pozitīvos.
Cilvēku uzņemšanu un izmitināšanu sociālās aprūpes iestādēs reglamentē speciāls dokuments, ko apstiprina Darba un sociālās aprūpes ministrs. Līdz šā gada martam tajā bija norādīts, ka cilvēki, kuri slimo ar akūtām infekcijas vai citām bīstamām lipīgām slimībām un akūtu psihozi, netiek uzņemti sociālās aprūpes iestādēs.
Šāds formulējums iestādēm ļāva brīvi interpretēt, ko var uzskatīt par "citām bīstamām" slimībām, un uzkārt birku HIV-pozitīvajiem cilvēkiem, kaut ikdienas dzīvē tie apkārtējiem nerada apdraudējumu.
Tagad šis noteikums skan šādi: "Sociālās aprūpes iestādēs netiek uzņemtas personas, kuras uzņemšanas brīdī slimo ar akūtām infekcijas slimībām vai tām ir diagnosticēta akūta psihoze." Šādam formulējumam būtu jānovērš HIV pozitīvu cilvēku diskriminācija.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv