AKTUALITĀTES
   
73714

LR1: HIV infekcija - riskantas uzvedības infekcija
Apskatīt komentārus (0)


17.10.2016


Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka neapzināto HIV infekcijas nesātāju ir tikpat daudz, cik apzināto. Šobrīd Latvijā ir oficiāli reģistrēti ir 6800 HIV inficēto, bet noteikti tādu ir vismaz 10 000 cilvēku, vērtē Inga Upmace, biedrības “Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas infektoloģijas centra 2. HIV/AIDS ambulatorās nodaļas vadītāja infektoloģe Inga Januškeviča norāda, ka jau vairākus gadus Latvija ir līdere HIV/AIDS saslimstības rādītāju ziņā. Daktere uzskata, ka "klibo profilakse, jo maz stāstām par slimību, maz izglītojam cilvēkus".
http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/hiv-infekcija-riskantas-uzvedibas-infekcija.-latvija-ir-daudz-ne.a75535/
*********************
Interaktīva lekcija Daugavpils Universitātē par HIV/AIDS
“Kā HIV attiecas uz mani?” – tā saucas izglītojoši interaktīva lekcija, kas notiks 19. oktobrī Daugavpils universitātē. Lekcija notiek informatīvās kampaņas #REIZIGADĀ ietvaros. Studentu auditoriju pirms lekcijas uzrunās kampaņas vēstnesis – ielu sporta kustības “Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans. Tik interaktīvā veidā par HIV un AIDS Latvijā vēl nav runāts!
“Gandrīz 7000 cilvēku Latvijā inficēti ar HIV. Kamēr pasaulē jaunatklāto HIV gadījumu skaits samazinās, Latvijā šis skaits palielinās. Latvija ieņem 2. vietu Eiropas Savienībā (ES) pēc jaunatklāto HIV gadījumu skaita uz 100 000 iedzīvotāju, kā arī 1. vietu ES pēc jaunatklāto AIDS gadījumu skaita*, kad slimība tiek atklāta tās pēdējā stadijā.  HIV šeit eksistē, strauji izplatās un tiešām attiecas uz visiem seksuāli aktīviem cilvēkiem, jo īpaši heteroseksuāliem,” tā uzsver kampaņas rīkotāja – biedrības “Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv