Mums nav vienas tabletes vienreiz dienā
Apskatīt komentārus (0)
17.07.2015
Аtripla
Atripla sastāvā ir trīs preparātu kombinācija, tai ir tabletes forma un rozā krāsa; jālieto pa vienai tabletei vienreiz dienā. Preparāta sastāvā ir 200 mg emtricitabīna, 245 mg tenofovīra dizoproksila un 600 mg efavirenca.
Blaknes, kas visbiežāk izpaužas: miega traucējumi, nogurums, murgaini sapņi, traucēta koncentrēšanās, galvas reiboņi, alerģiski izsitumi, nelaba dūša, vemšana, diareja, galvassāpes, trauksmes stāvoklis, depresija, paaugstināts kreatinkināzes līmenis, ādas tumsnēšana, fosfāta līmeņa pazemināšanās asinīs, vājums, vēdersāpes, meteorisms (vēdera uzpūšanās) un pastiprināta gāzu izdalīšanās.
Preparāta lietošanas ieteikums: lietot vienreiz dienā. Ja, uzņemot preparātu Atripla, ir apziņas miglošanās un galvas reibonis, kas bieži novērojams terapijas pirmajās nedēļās un ko izraisa preparāta sastāvā esošais efavirencs, dažiem pacientiem būtu ieteicams pāriet uz Atripla lietošanu vakarā, pirms gulētiešanas. Preparātu iesaka uzņemt tukšā dūšā. Daži pacienti uzskata, ka, šo preparātu uzņemot kopā ar ēdienu, tiks samazinātas preparāta izraisītās blaknes. Šādā gadījumā jāizvairās no ēdiena ar augstu tauku saturu, kas palielinā preparāta uzsūkšanos, tādējādi palielinot potenciālo risku parādīties blaknēm.
Rezistence: vīrusa noturība pret efavirencu, kā likums, noved pie krusteniskās noturības pret nevirapinu un, iespējams, rilpivirīnu, toties etravirīns saglabā savu efektivitāti.
Eviplera
Eviplera sastāvā ir trīs preparātu kombinācija; jālieto vienreiz dienā. Preparāta sastāvā ietilpst 200 mg emtricitabīna, 245 mg tenofovīra dizoproksila un 25 mg rilpivirīna. Preparātu ražo tabletēs, tām ir violeti rozā krāsa.
Preparāta lietošanas ieteikums: viena tablete vienreiz dienā. Uzņemt tikai ēšanas laikā.
Bieži sastopamas blakusparādības: slikta dūša, vemšana, diareja, galvas reiboņi, bezmiegs, galvassāpes, vājums, alerģiski izsitumi, vēdersāpes, nogurums, meteorisms, pastiprināti izdalījumi no acīm, izmaiņas nieru darbībā, kreatinkināzes līmeņa paaugstināšanās, fosfāta līmeņa pazemināšanās asinīs, ādas tumsnēšana. Eviplera var izraisīt garastāvokļa maiņu un depresiju.
Retāk iespējamās blaknes: sirds ritma izmaiņas (pazīstamas kā QT intervāla pagarināšanās).
Zāļu mijiedarbība: preparāti, kas samazina kuņģa skābi, var nobloķēt kanālus, pa kuriem Eviplera apsorbējas. Jāatturas no protona pompas inhibitoru uzņemšanas, piemēram, omeprazola un pantoprazola. H2-blokatoru klasei piederošie medikamenti, kurus lieto dispepsijas gadījumā, vajadzētu uzņemt vismaz 12 stundas pirms vai četras stundas pēc Eviplera lietošanas. Ja jums nozīmēti citi antacīdie preparāti vai preparāti, kas satur kalcija karbonātu, tie jālieto vismaz divas stundas pirms vai četras stundas pēc Eviplera uzņemšanas, jo tie var traucēt preparāta normālas uzsūkšanās procesu. Ārstējošam ārstam ir jāzina, kādas zāles pacients uzņem dispepsijas (dedzināšanas) gadījumā pat tad, ja viņš to dara neregulāri.
Stribilds
Stribilds ir kombinēts preparāts, kas jālieto vienreiz dienā. Preparāta sastāvā ir: 200 mg emtricitabīna, 245 mg tenofovīra dizoproksila, 150 mg elvitegravīra, 150 mg kobicistāta - pastiprinošais aģents (busters). Deva viena tablete (zaļā krāsā) vienreiz dienā.
Blaknes: bieži novērojama nelaba dūša, diareja, murgaini sapņi, galvassāpes, nogurums, galvas reiboņi, bezmiegs, ādas izsitumi, pastiprināta gāzu izdalīšanās un miegainība. Laktociadoze un nieru darbības traucējumi ir reta, bet bīstama blakusparādība.
Lietošanas rekomendācija: uzņemt vienreiz dienā ēšanas laikā.
Rezistence: noturība pret raltegravīru pieļauj lielu vīrusa rezistences iespējamību pret elvitegravīru.
Medikamenta mijiedarbības pamatveidi: jāizvairās vienlaikus ar preparātu Stribilds uzņemt jebkādas minerālpiedevas, kas satur kalciju, dzelzi, magniju, alumīniju vai cinku, tā kā tie samazina elvitegravīru absorbēšanu. Ļoti iespējams, ka kobicistāts Stribilda sastāvā esošais aģents, kas pastiprina iedarbību mijiedarbosies ar daudziem citiem preparātiem. Tam raksturīga ritonavīram analoga mijiedarbība ar zāļu preparētiem.
Тriumeks
Triumeks ir kombinēts preparāts, kas jāuzņem vienreiz dienā. Tā sastāvā: 50 mg dolutegravīra, 600 mg abakavīra un 300 mg lamivudīna; preparātu ražo ovālas tabletes formā, tai ir violeta krāsa.
Blaknes: visbiežāk izraisa bezmiegu (problēmas ar miegu), galvassāpes, diareju, nelabu dūšu un nogurumu. Pie citām izplatītām blaknēm pieder arī alerģiskie izsitumi, ādas nieze, vemšana, vēdersāpes, miega traucējumi (tajā skaitā neparasti sapņi), miegainība, galvas reiboņi, matu izkrišana, depresija, paaugstināta gāzu izdalīšanās, muskuļu un locītavu sāpes un diskomforts, aizlikts deguns un iesnas (sinusīts), dispepsija (dedzināšana) un apetītes zudums. Abakavīrs un dolutegravīrs ir divi aktīvie Triumeka komponenti, kas var izraisīt smagu hiperjutīgumu (alerģiju).
Preparāta lietošanas rekomendācija: lietot vienreiz dienā ēšanas laikā vai tukšā dūšā.
Medikamenta mijiedarbības pamatveidi: nedrīkst lietot kopā ar dofetilīdu preparātu, ko izmanto dažu sirds slimību ārstēšanai. Triumeku nerekomendē lietot vienlaikus ar kladribīnu preparātu, ko izmanto ķīmijterapijā; ar asinszāļu uzlējumu, ko lieto depresijas ārstēšanai; fenobarbitālu un fenitoīnu preparātiem, kurus izmanto epilepsijas un bipolāro traucējumu ārstēšanai; rifampicionu, ko izmanto tuberkulozes un dažu citu bakteriālo infekciju ārstēšanai; trimetoprimīmu un sulfametoksazolu, ko izmanto bakteriālo infekciju ārstēšanai.
Atpakaļ