AKTUALITĀTES
   
107992

Nauda testēšanai ir, bet...
Apskatīt komentārus (0)


17.09.2019


Igaunijā arvien vairāk veic HIV testus, taču, kā noskaidrots, tos veic arī tiem, kam nevajadzētu.
Vēl pirms pāris gadiem Igaunija bija valstu sarakstā, kur visstraujāk izplatās HIV infekcija. Tādā situācijā masveida testēšana uz HIV bija attaisnojama, taču tagad vajadzētu daudz efektīvāk izmantot naudu, kas paredzēta šim mērķim.  
Veselības Attīstības institūts (Tervise Arengu Instituut, www.tai.ee) aicina pārdomātāk izmantot testēšanai piešķirto naudu. Piemēram, tikai katrs ceturtais cilvēks, kas pārcietis slimību, ko nodod dzimumceļā, tika testēts uz HIV, kaut šādā gadījumā tests jāveic pat mazāko aizdomu gadījumā. Tāpat pārbaude uz HIV nepieciešama, ja jaunie cilvēki vairākas reizes gadā saslimst ar pneimoniju vai kandidozi, jo šīs slimības tieši norāda uz iespējamo imūndeficītu.
Vīrieši pie ārsta iet retāk un ne pārāk bieži testējas uz HIV, kaut tieši viņi pārsvarā ir jauno ar HIV inficēto skaitā. Veselības attīstības institūts ieteic ģimenes ārstiem veikt testus 16 līdz 49 gadus veciem vīriešiem, kas ieradušies pie viņiem uz pieņemšanu.
Ģimenes ārstu programmā būs jauns papildinājums, kas norāda uz aizdomīgiem simptomiem, kad pacientam obligāti jāveic HIV tests.
Tā ka valsts apmaksā HIV testu, nevar atsaukties uz naudas trūkumu, taču aizvadītajā gadā ģimenes ārsti veikuši tikai 10 000 testu.
Noskatieties ERR.ee videosižetu (krievu valodā):
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv