AKTUALITĀTES
   
73645

Pacienti pārtrauc ārstēšanos ar dolutegravīru
Apskatīt komentārus (0)


18.10.2016


Pētījums: Dolutegravīra blaknes liek pacientiem pārtraukt terapiju
Kā ziņo eksperti, gandrīz katrs septītais pacients Nīderlandē pārtraucis dolutegravīra terapiju radušos blakņu dēļ, kaut gan vairums pacientu klīniskajos pētījumos šīs zāles uzņēma labi. Reālajā dzīvē aptuveni 14% pacientu pārtrauca dolutegravīra terapiju, kaut tā panesamība bija augstāka nekā klīniskajos pētījumos. Nepieciešamība pārtraukt dolutegravīra lietošanu bija divas reizes lielāka, ja šo preparātu lietoja kombinācijā ar abakavīru, taču nebija tas, kas rada blaknes, kuru dēļ vajadzēja koriģēt terapiju. Dolutegravīrs šodien ir viens no pamatpreparātiem, ko izmanto HIV ārstēšanai. Tas kopā ar abakavīru un lamivudīnu ir iekļauts kombinētā preparātā Triumeq atsevišķā 50 mg zāļu formā. Klīniskajos pētījumos dolutegravīrs uzrādīja aukstu aktivitāti pret HIV infekciju un tika atzīts par nekaitīgu un viegli panesamu preparātu.
Pārbaudes grupā bija 556 pacienti no Leidenes un Amsterdamas, kuri dolutegravīru bija sākuši lietot laika posmā no 2014. gada līdz 2016. gadam. Grupas dalībnieku vidējais vecums – 48 gadi. Aptuveni piektā daļa ARVT lietoja pirmoreiz. Kombinētais preparāts Triumeq bija izraksttis 57% pacientu, 64% pacientu dolutegravīru lietoja kombinācijā ar abakavīru.
Rezultātā 85 cilvēki (15%) pārtrauca ārstēšanu, kur terapijā bija iekļauts dolutegravīrs. 76 pacienti (14%) zāļu lietošanu pārtrauca blakņu dēļ. Vidēji pacienti no preparāta atteicās 73. dienā pēc tam, kad bija uzsākuši lietot zāles, bet 95% terapiju pārtrauca gada laikā, tajā skaitā dolutegravīra lietošanu.
Lasiet vairāk saitēs:
Angļu valodā: «Doctors in Netherlands observe higher than expected dolutegravir treatment discontinuation rate» | http://www.aidsmap.com/Doctors-in-Netherlands-observe-higher-than-expected-dolutegravir-treatment-discontinuation-rate/page/3089707/
Krievu valodā: Стратегия-2020 | «Исследование: Побочные эффекты долутегравира вынуждают пациентов прекращать терапию» | http://www.hiv-2020.ru/news.php?id=6488 | СПИД.ЦЕНТР | «Побочный эффект: В Нидерландах возросло число пациентов, прекративших терапию на основе долутегравира» | https://spid.center/articles/619 |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv