Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
40597

Radioimūnterapijas iespējas HIV ārstēšanā
Apskatīt komentārus (0)


04.12.2013


Eksperti norāda, ka antivīrusu terapija (ART), ko nozīmē cilvēkiem ar HIV, neiznīcina šūnas, kuras inficējis vīruss, bet tikai līdz ļoti zemam līmenim  samazina vīrusu skaitu asinīs.
Lai iznīcinātu šīs šūnas, zinātnieki nolēma vienlaikus ar ART izmantot radioimūnterapiju – metodiku, kas izstrādāta vēža ārstēšanai. Šī metodika balstīta uz laboratorijas apstākļos iegūtajiem monoklonālajiem antiķermeņiem, pie kuriem piestiprināts radioaktīvais izotops. Šādas molekulāras konstrukcijas mērķtiecīgi uzbrūk vēža šūnām un tās nogalina ar radioaktīvā starojuma palīdzību.
Pētījuma laikā zinātnieki izmantoja īsmūžo radioizotopu bismuts-213, ar ko “piepildīja” monoklonālos antiķermeņus vienam no olbaltumiem, kas atrodas uz šūnu, kuras inficētas ar HIV, virsmas. Šos antiķermeņus zinātnieki pievienoja asins paraugiem, kas bija paņemti no 15 HIV inficētām personām, kuras saņēma antiretrovīrusu terapiju. Rezultātā gāja bojā ievērojams skaits šūnu, kas bija inficētas ar vīrusu, bet blakus esošās veselās šūnas palika neskartas.
Tagad gaida, ka tiks veikti klīniskie pētījumi ar HIV inficēto pacientu piedalīšanos.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA