Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
40629

Reizi trijos gados pie ģimenes ārsta - obligāti!
Apskatīt komentārus (0)


05.12.2013


Statistika liecina, ka savu ģimenes ārstu trīs un vairāk gadus nav apmeklējuši vidēji 18,6% ārsta praksē reģistrēto pacientu, vienlaikus ir ģimenes ārstu prakses, kur attiecīgajā laika periodā ar savu ārstu nav tikušies pat 30% no reģistrētajiem pacientiem, veselības portālu MEDICINE.LV informēja Oskars Šneiders.
Tādēļ, lai veicinātu primārās veselības aprūpes kvalitāti un palielinātu primārās veselības aprūpes lomu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā, Veselības ministrija rosina veikt grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kas paredzētu lielāku ģimenes ārsta iesaisti to praksē reģistrēto pacientu apzināšanā, kuri ilgstoši nav vērsušies pēc palīdzības vai veikuši profilaktiskās veselības pārbaudes.
Pilns raksts saitē http://www.medicine.lv/raksti/gimenes-arstu-tris-un-vairak-gadus-nav-apmeklejusi-videji-186-no-prakse-registretajiem-pacientiem
***************************************************

VM paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādījusi, ka, ja nosacījums netiktu izpildīts, valstij būtu tiesības neizmaksāt ģimenes ārstam maksājuma daļu jeb kapitācijas naudu par konkrētā pacienta veselības aprūpi līdz brīdim, kad pacients atkal vērsies pie ģimenes ārsta.
Tomēr ministrija par minētās normas neievērošanu paredzējusi savdabīgu "sodu" arī pašam pacientam - izslēgšanu no ģimenes ārsta pacientu saraksta, ja uz kārtēja gada 1. janvāri šis speciālists nav apmeklēts pēdējos trīs gadus un visu šo laiku persona bijusi reģistrēta pie šī ārsta.
Pret VM priekšlikumu kategoriski iebilst Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un par to vēstulē ir informējusi Valsts prezidentu, Tiesībsargu, Veselības ministriju un Valsts kanceleju.
Lasiet pilnu rakstu saitē
http://www.medicine.lv/raksti/par-neversanos-pie-gimenes-arsta-pacientam-plano-piemerot-savdabigu-sodu
***************************************************
Lai gan mērķis ir labs - uzlabot pacientu veselību un panākt to, lai cilvēki izmanto profilaktiskās pārbaudes -, ģimenes ārsti pret iecerēto kārtību strikti iebilst, saskatot gan ārstu un pacientu tiesību pārkāpumus, gan draudus visai veselības aprūpei. Ģimenes ārste Sarmīte Veide Dienai sacīja, ka patlaban darbojas sistēma - veselais maksā par slimo. Viņa skaidroja, ka kapitācijas nauda tiek maksāta ģimenes ārstam par pacienta aprūpi neatkarīgi no tā, cik reizes viņš ir atnācis pie ģimenes ārsta. Šādu sistēmu viņa salīdzina ar nodokļu maksāšanu - cilvēki maksā nodokļus visu laiku, ne tikai brīdī, kad iet pensijā vai nepieciešams, piemēram, bezdarbnieku pabalsts. Līdz ar to tagadējās sistēmas sagraušana būtu ļoti bīstams solis, uzskata S. Veide.
Lasīt vairāk: http://www.diena.lv/latvija/zinas/atkal-pretrunigi-vertetas-reformas-veselibas-nozare-14035732
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA