AKTUALITĀTES
   
73705

Testēšanas nedēļa notiks 50 valstīs
Apskatīt komentārus (0)


21.10.2016


Testēšanas nedēļa uz HIV un hepatītiem B/C notiks 2016. gadā no 18. līdz 25. novembrim 50 Eiropas valstīs. Testēšanas nedēļa ir iniciatīva, kas aizsākās 2013. gadā Eiropā, lai palīdzētu lielam daudzumam cilvēku noskaidrot savu HIV statusu. Nu jau otro gadu šajā nedēļā tiek iekļauta arī testēšana uz hepatītiem.
Patlaban katrs trešais no 2,5 miljoniem cilvēku, kas dzīvo Eiropā ar HIV, nezina, ka ir HIV nēsātājs. Pusei no cilvēkiem, kuri  dzīvo ar HIV, to diagnosticē vēlu, tāpēc novēloti uzsāk ārstēšanos.
B un C hepatīs ir izplatīts to cilvēku vidē, kuri ir pakļauti riskam saslimt ar HIV vai jau dzīvo ar HIV. Pēc PVO datiem, Eiropā aptuveni 13,3 miljoni cilvēku dzīvo ar B hepatītu, bet 15 miljoni – ar C hepatītu. Tā ka slimība bieži noris bez simptomiem un netiek ārstēta, hroniskais hepatīts bieži ir cirozes un aknu vēža cēlonis. Vairākumam cilvēku C hepatīts netiek diagnosticēts, vien neliela daļa (3,5%) Eiropā saņem ārstēšanu.
Šie statistikas dati liecina, ka vajag tos, kuri dzīvo ar HIV un/vai hepatītu, pamudināt veikt testu, kā arī labāk noraidīt informāciju līdz mērķgrupām, kas ir pakļauti saslimšanas riskam.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv