Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
57514

Vēstule Laimdotai Straujumai, Ministru prezidentei un Guntim Belēvičam, Veselības ministram
Apskatīt komentārus (1)


15.05.2015


Nr. 4/6.1 - 507
2015. gada 15. maijs

Laimdotai Straujumai,
Ministru prezidentei

Guntim Belēvičam,
Veselības ministram

Par agrīnu HIV infekcijas ārstēšanas uzsākšanu un zāļu C hepatīta  ārstēšanai iegādes izdevumu kompensācijas apmēra paaugstināšanu.
Cits pēc cita rodas politikas plānošanas dokumenti, tos skata Ministru kabineta sēdēs, pat apstiprina, bet politiskās partijas ieraksta to galvenās tēzes savās programmās un valdību deklarācijās. Bija "Zāļu iegādes izdevumu kompensācijas sistēmas attīstības Koncepcija", bija Ziņojums "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā"; bija un top Pamatnostādnes un Rīcības plāni, kuros ir ļoti labi identificētas problēmas, bet tikai daļai problēmu piedāvā risinājumus, ar jau klasisku piebildi - "Esošā valsts budžeta ietvaros".
Bija nepieciešami divi gadi, lai Veselības ministrija saklausītu pacientu tiesības aizstāvošo nevalstisko organizāciju prasībās par agrīnu HIV infekcijas ārstēšanas uzsākšanu un zāļu C hepatīta ārstēšanai iegādes izdevumu kompensācijas apmēra paaugstināšanu, lai Veselības ministrija sagatavotu un piedāvātu valdībai 2013. gadā izskatīt informatīvo ziņojumu "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā"; un vēl divi gadi bija nepieciešami, lai beidzot nonāktu līdz reālajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 899 ”Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”. Šie Grozījumi iestrēguši vadībā. 
Veselības ministra apsolījumi HIV un C hepatīta inficētajiem pacientiem par krasu ārstēšanas pieejamības uzlabošanu ar 2015. gada 1. jūliju regulāri publiski izskan kopš gada sākuma. Dažādi speciālisti - ārsti, ekonomisti, pacienti - šogad ir novadījuši daudzus pasākumus. Žurnālisti laiduši klajā daudz publikāciju un interviju; visi iespējamie racionālie un emocionālie argumenti jau izskanēja un atliek tikai viens – izpildīt solījumus.
Ja kāds Ministru kabinetā saka, ka solījumu izpildei nav naudas, tad nu pacientiem jau ir vienalga, kur Valsts ņems naudu, lai viņi saņemtu savlaicīgu un labi pieejamu ārstēšanu. Briestošās kārtējās “budžeta konsolidācijas” priekšā, šis ir pēdējais brīdis, lai ļautu Veselības ministram ar mierīgu prātu un gandarījumu skatīties pacientu acīs jau šā gada 2. jūlijā. 
Mēs vēl ticam uz veselā saprāta uzvaru, bet jau pieprasām gadiem ilgi solīto beidzot izpildīt!
Patiesā cieņā,
Biedrību "Apvienība HIV.LV" un 
"Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)" vārdā             
A. Molokovskis
(tel. 26062077)  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA