Vīriešu apgraizīšana ir labvēlīga veselībai (pilnīgi iespējams)
Apskatīt komentārus (0)
20.04.2013
Ir gadījumi, kad dzimumlocekļa priekšādiņas operāciju zīdaiņiem veic gan reliģiozu apsvērumu dēļ, gan tādēļ, lai mazinātu risku, ka penī attīstīsies vēzis. Amerikāņu zinātnieki atklāja šādas operācijas papildus labumu. Tagad apgraizīšanu pārsvarā veic jaundzimušajiem ebreju un musulmaņu ģimenēs. Pētījumu rezultāti atklāja, ka apgraizīšana vīriešiem par 63% samazina risku inficēties ar HIV, salīdzinot ar stiprā dzimuma pārstāvjiem, kuriem nav veikta šāda operācija.
Bet Džordža Vašingtona universitātes (Vašingtona) zinātnieki atklāj saikni starp apgraizīšanu un riska mazināšanos inficēties ar HIV vai jebkuru citu slimību, kuru nodod dzimumceļā.
Zinātnieki salīdzināja Ugandā dzīvojošu vīriešu peņu mikrofloras paraugus. Pirms operācijas un gadu pēc tās paņēma paraugus no vīriešiem, kuriem apgraizīšanu veica pieaugušā vecumā, kā arī no vīriešiem, kuriem neveica apgraizīšanu (kontroles grupa).
Izrādījās, ka apgraizīšana izraisa būtiskas izmaiņas mikrofloras sastāvā: ievērojami samazinās baktēriju daudzveidība un to skaits, kas rada aizsardzības efektu no HIV un venēriskajām slimībām, jo tiek atvieglota bīstamo agresoru atklāšana un to likvidēšana, par ko atbild Langerhansa šūnas vai dzimumlocekļa galviņas apvalka iekšējie epidermālie makrofāgi.
*******************************************************
Interesentiem - pilns raksts angļu valodā http://www.livescience.com/28741-circumcision-alters-penis-bacteria.html vai http://ehpv.ee/en/hiv-on-ammu-valjunud-oma-riskigruppide-piiridest/
Circumcision Alters Penis Bacteria
Circumcision changes the bacteria ecosystem of the penis, perhaps explaining why the foreskin-snipping procedure reduces the risk of HIV infection, a new study finds.
A year after men received circumcisions, the total bacterial load in the area that used to be under the foreskin dropped significantly, researchers report today (April 16) in the journal mBio. Anaerobic bacteria, which thrive in limited oxygen, declined most dramatically. Some aerobic bacteria, which need oxygen to live, increased.
"It's dramatic," study researcher Lance Price, a genetic epidemiologist at George Washington University in Washington, D.C, said in a statement. "From an ecological perspective, it's like rolling back a rock and seeing the ecosystem change."
Atpakaļ