AKTUALITĀTES
   

Kanāda ievieš zāļu izsniegšanas automātus
Apskatīt komentārus (0)


21.04.2011


Kanādas province Ontario grasās ieviest zāļu izsniegšanas automātus. Ņemot vērā provinces ziemeļos esošo aptieku zemo blīvumu, valdība plāno veikt izmaiņas normatīvajos aktos. Pēc Kanādas Veselības ministrijas pārstāvju teiktā, tiks legalizētas audiovizuālas ārstu konsultācijas pacientiem. Līdz šim, brīdī, kad tika izsniegtas recepšu zāles, bija nepieciešama farmaceita fiziska klātbūtne, kā vairumā Eiropas valstu, taču turpmāk tā nebūs.
Tuvāko sešu mēnešu laikā Ontario provincē drogērijās, klīnikās vai veselības aprūpes centros tiks uzstādīti 40 zāļu izsniegšanas termināli. Šie termināli sniegs iespēju pacientam saņemt video konsultāciju, iesniegt savas receptes un nekavējoties saņemt zāles. Farmaceits aptiekā varēs attālināti komunicēt ar šo pacientu caur kameru, monitoru vai telefona līniju. Receptes tiks ieskanētas un aptiekai nosūtītas ar interneta palīdzību, un tās būs jāreģistrē, norādot, ka zāles izsniedzis automāts.
Plānots, ka automātā tiks uzglabāti aptuveni divi tūkstoši medikamentu dažādām indikācijām, izņemot narkotiskos preparātus. Minētie automāti jau 2008. gadā testēti Toronto.
Valdības plānotie grozījumi likumdošanā paredz, ka zāļu automātam būs jāatrodas ēkā, gaišā, labi ventilētā un veselības aprūpes pakalpojumiem piemērotā vietā. Provinces vadība ir pārliecināta – zāļu automātu drošība ir pārbaudīta un šādi termināli veicinās zāļu pieejamību lauku apvidū, kur nav aptieku. Automāts arī nodrošinās videokonferences iespēju, tādējādi ļaujot pacientam kontaktēties ar farmaceitu.
Masu mediji ziņo, ka sekos līdzi tam, vai šie automāti patiešām primāri tiks ieviesti provinces ziemeļu lauku apvidū. Tā kā Ontario provincē atrodas lielās pilsētas Toronto un Otava, tā ir Kanādas visapdzīvotākā province. Ontario province pēc platības ir trīs reizes lielāka par Vācijas teritoriju. Šai provincē ir 3314 aptiekas un to izvietojuma blīvumu raksturo 3848 iedzīvotāji uz aptieku un viena aptieka uz 324 kvadrātkilometriem. Vācijā šobrīd ir viena aptieka uz 16 kvadrātkilometriem.
(
www.farmacija-mic.lv / Sagatavoja Elīna Badune / Ziņu avots: http://www.pharma-adhoc.com
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv