AKTUALITĀTES
   

Sociālo pabalstu reforma Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


21.04.2011


Labklājības ministrija rosinās izmaiņas likumos, lai dotu tiesības pašvaldībām patstāvīgi lemt par iztikas pabalstu piešķiršanu mazturīgajiem un tādā apjomā, kādā attiecīgā pašvaldība var atļauties.
Paredzēts ar nākamo gadu atteikties no obligāti izmaksājamā garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta, jo valsts nākamgad to vairs nevarēs līdzfinansēt. Tikšot arī diskutēts par to, vai 90 lati uz cilvēku arī turpmāk jāuzskata par minimāli nepieciešamo iztikas līdzekļu apmēru, jo algas strādājošajiem ir samazinājušās.
Valsts no nākamā gada nevarēs līdzfinansēt dzīvokļa pabalstu, ko Saeima ir noteikusi pašvaldībām kā otru obligāti izmaksājamu pabalstu mazturīgajiem.
Turpmāk sociālie darbinieki nebūs tikai "izpildītāji", kas mazturīgajiem piešķir pabalstus, kas viņiem pienākas. Katrs gadījums būs jāvērtē individuāli, un cilvēki darba spējīgā vecumā būs jāmotivē meklēt iespēju strādāt un pelnīt, nevis tikai dzīvot no sociālajiem pabalstiem.
Ģimenes valsts astoņu latu pabalstu ekonomiski aktīvajiem vecākiem, kuri pelna virs 300 latiem mēnesī, paredzēts kompensēt, līdz 102 latiem paaugstinot neapliekamo iedzīvotāju ienākuma nodokli par nepilngadīgiem bērniem.
Vecāki, kuri ir bez darba vai saņem par 300 latiem mazāku algu, astoņu latu ģimenes pabalstu saņems, tāpat kā līdz šim.
Tā dēvētā simtlatnieku programma nākamgad beigsies, tās vietā būs jāorganizē algoti pagaidu darbi.
(pēc LETA ziņas)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv