AKTUALITĀTES
   

Valsts prezidents V.Zatlers atklās jaunās ēkas Cēsu cietumā nepilngadīgajiem
Apskatīt komentārus (0)


28.04.2011


Šo projektu realizācija nodrošinās apcietināto un notiesāto nepilngadīgo jauniešu dzīves apstākļu uzlabošanu atbilstoši Eiropas Savienības valstu standartiem, kā arī šie projekti kalpos kā paraugs, kādiem jābūt mūsdienīga cietuma standartiem.
Jaunajā korpusā būs 40 vietas apcietinātajiem. 1. stāvā - kontroles un caurlaides telpas, apmeklētāju telpas, pārrunu kabīnes, uzgaidāmās telpas. 2. stāvā – 20 kameras, kurās izbūvētas tualetes un dušas. Katrā kamerā uzturēsies 2 jaunieši. Kamerās iebūvēta ventilācijas sistēma. Abos stāvos paredzētas speciāli aprīkotas telpas apcietinātajiem un apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Savukārt 3. stāvs paredzēts darbiniekiem, kā arī tehniskās telpas. Līdz šim jaunieši mitinājās kopmītņu tipa telpās, kur vienā istabā bija no 10 līdz 15 ieslodzīto.
Apcietinājuma izpildes daļas ēkas kopējā platība - 1088 m2, kā arī 4 pastaigu laukumi.
Renovētā dzīvojamā ēka būs sadalīta 62 divvietīgās telpās 124 notiesāto jauniešu izvietošanai. Katrā stāvā būs istaba, kur notiesātie varēs skatīties televizoru, spēlēt galda spēles, kā arī telpas pārrunām un resocializācijas pasākumiem.
Šobrīd nepilngadīgie jaunieši sodu izcieš arī citās Latvijas ieslodzījuma vietās, taču turpmāk viņi visi varēs būt vienuviet - Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.
Abus projektus izdevies realizēt pateicoties Norvēģijas valdības piešķirtajam finansējumam.
Jauno ēku atklās Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, Saeimas priekšsēdētāja, Norvēģijas un Latvijas tieslietu ministri, Norvēģijas vēstnieks, Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība.
(
www.ievp.gov.lv)
Šodien, 28.aprīlī, Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem jauno ēku atklāšanā, kas nodrošinās notiesāto un apcietināto nepilngadīgo jauniešu dzīves apstākļu uzlabošanu atbilstoši Eiropas Savienības valstu standartiem.
Atklāšanas uzrunas sākumā Valsts prezidents pauda gandarījumu par realizēto projektu: „Mēs būtu gandarīti, ja sabiedrības kopējie pūliņi vainagotos ar rezultātu, ka mums vispār nav pusaudžu noziedzības, ka neviens nebūtu nekur jāpāraudzina. Bet tas ir tikai ideāls mērķis, uz ko tiekties. Manuprāt, ļoti svarīgs uzdevums ir veidot vidi, kurā šie jaunieši, kuriem varbūt vienreiz dzīvē paslīdējusi kāja, varētu atrast sevi, pašpārliecinātību sevī un kļūtu par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem ar profesiju un piepildījumu dzīvē.”
Valsts prezidents atzina, ka, pirmo reizi pirms vairākiem gadiem apmeklējot Cēsu audzināšanas iestādi nepilngadīgajiem, viņu pārsteidza šeit strādājošie pašaizliedzīgie un profesionālie darbinieki, kas kontrastēja ar vidi, kurā nepilngadīgie jaunieši atradās. „Tā man bija šokējoša, un kopš tās dienas es ik pa brīdim gan interesējos, gan vēlreiz apmeklēju jūsu iestādi, jo man likās, ka tas ir nepieļaujami – jo tieši vide, ne tikai cilvēku attieksme pret šiem jauniešiem var dot iespēju viņiem laboties,” uzsvēra Valsts prezidents.
Viņš novēlēja, lai lielākā daļa no Cēsu audzināšanas iestādē esošajiem puišiem nākotnē kļūst par kārtīgiem vīriešiem un kārtīgiem Latvijas pilsoņiem.
Valdis Zatlers izteica arī pateicību Norvēģijas valdībai par atbalstu un ieguldījumu Latvijas tieslietu jomas attīstībā, atbalstot jauno ēku projektu, kā arī celtniekiem un visiem ieslodzījumu sistēmas darbiniekiem par ideju un tās piepildījumu.
Valsts prezidents Cēsu audzināšanas iestādi nepilngadīgajiem apmeklējis vairākas reizes – 2008.gada maijā un septembrī. Pēc iepazīšanās ar neapmierinošajiem apstākļiem šajā iestādē Valsts prezidents aicināja atbildīgās institūcijas meklēt un rast problēmsituācijas risinājumu, kā arī aktīvi sekoja turpmākajai situācijas attīstībai. Šodien, trīs gadus pēc Valsts prezidenta pirmās vizītes, Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem tika atklāta jaunā, tikko uzbūvētā apcietinājuma izpildes daļas ēka, kā arī renovētais administrācijas un notiesāto dzīvojamais korpuss.
(www.president.lv)

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv