Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Eiropas Savienības iedzīvotāji drošībā
Apskatīt komentārus (0)


30.04.2011


Veselības un patērētāju aizsardzības komisārs Džons Dalli: “Ir beidzies ilgs pārejas periods, kura laikā tradicionāli lietoto augu izcelsmes zāļu ražotāji un importētāji varēja pierādīt, ka viņu produkti ir pietiekoši droši un efektīvi. Tagad pacienti var paļauties uz tradicionāli lietotajām augu izcelsmes zālēm, ko tie iegādājas ES.”

Pieteikumu iesniedzēju rīcībā bija septiņi gadi, lai iesniegtu reģistrācijas pieteikumu to dalībvalstu kompetentajām iestādēm, kurās tie vēlas tirgot savas zāles. Ja līdz 2011. gada 30. aprīlim augu izcelsmes zāles nav reģistrētas vai atļautas, tās nedrīkst tirgot ES tirgū pēc 2011. gada 1. maija. Pēc šā datuma tradicionāli lietoto augu izcelsmes zāļu ražotāji var turpināt iesniegt reģistrācijas pieteikumus, izmantojot vienkāršoto reģistrācijas procedūru.

Direktīva par augu izcelsmes zālēm

•neaizliedz tradicionāli lietoto zāļu tirdzniecību Eiropas tirgū. Tieši otrādi – tā nosaka vieglāku, vienkāršāku un lētāku reģistrācijas procedūru nekā citām zālēm. Turklāt tā deva tradicionāli lietoto augu izcelsmes zāļu ražotājiem īpaši ilgu septiņu gadu pārejas periodu zāļu reģistrācijai;

•neaizliedz vitamīnus, minerālvielu piedevas un zāļu tējas;

•neaizliedz alternatīvās terapijas un ārstu darbību, homeopātiju, augus vai grāmatas par augiem.

Daži augi satur vielas, kuras var izmantot slimību ārstēšanā. Zāles, kuras sastāv no šīm vielām, sauc par augu izcelsmes zālēm. Lai gan tās ir dabīgas, virkne šo zāļu var būt kaitīgas pacientiem. Tāpēc tās ir iekļautas zāles reglamentējošos tiesību aktos, kuru mērķis ir aizsargāt sabiedrības veselību, garantējot zāļu drošumu, efektivitāti un kvalitāti.
“Tradicionālas” augu izcelsmes zāles ir tādu augu izcelsmes zāļu apakšgrupa, kuras izmanto vismaz 30 gadus, tostarp vismaz 15 gadus Eiropas Savienībā, un kuras paredzētas izmantošanai bez ārsta uzraudzības, un kuras neievada injekcijas ceļā. Šī kategorija neaprobežojas ar Eiropas tradicionāli lietotajām augu izcelsmes zālēm, tajā var ietilpt arī ķīniešu un ajūrvēdas tradicionālajā medicīnā izmantotās augu izcelsmes zāles.

(pēc www.europa.eu)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA