AKTUALITĀTES
   

Antalya Today: Turcija cieš no HIV infekcijas
Apskatīt komentārus (0)


21.07.2011


Laikā, kad daudzas valstis ir iemācījušās cīnīties ar HIV infekcijas izplatību, statistika liecina par to, ka Turcija joprojām cieš no liela saslimšanu skaita, bet turki – no neinformētības šajā jomā.
„Vecāko klašu skolēniem nenotiek nekādas izglītojošas nodarbības par HIV un AIDS, bet tajā pašā laikā daudzi no viņiem nodarbojas ar seksu,” stāsta nevalstiskās organizācijas „Fonds Pozitīvā dzīve” vadītāja Nežata Junļju. „Kā norāda oficiālā statistika, 2011. gadā Turcijā aptuveni 5000 cilvēku ir inficējušies ar HIV, savukārt iepriekšējā gadā inficēto cilvēku skaits bija 4525. Un šo slimības perēkli katru gadu apmeklē 25 miljoni tūristu.”
Saskaņā ar Pasaules veselības aizsardzības organizācijas datiem, reālais AIDS slimnieku skaits desmitkārt pārsniedz oficiālajā statistikā norādīto. „Kaut inficēto skaits pieaug, Turcijas Veselības aizsardzības ministrija nesper nekādus soļus, lai atrisinātu minēto problēmu. Oficiāli mums ir Nacionālā HIV komisija, taču reāli pēdējo trīs gadu laikā tā nevienu reizi nav sanākusi uz apspriedi.”
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv